Ostali sportovi

Ishii i Wen osvojili zlato

HINA • petak, 15.08.2008.

U kategoriji iznad 100 kilograma slavio je Satoshi Ishii, dok je u ketegoriji žena iznad 78 kilograma najbolja bila Tong Wen...

Japanac Satoshi Ishii osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u judu u kategoriji iznad 100 kilograma.

Svjetski juniorski prvak iz 2004. godine u finalu je porazio Uzbekistanca Abdulla Tangrieva.

Brončane medalje osvojili su Kubanac Oscar Brayson pobjedom protiv Iranca ohammada Reza Rodakia i Francuz Teddy Riner trijumfom protiv Gruzijca Lashe Gujejiania.

Kineska judašica Tong Wen (25) osvojila je zlatnu medalju u kategoriji iznad 78 kg na OI u Pekingu. Ona je u finalu pobijedila Maki Tsukadu iz Japana, te je tako Kini donijela treće judaško zlato na ovogodišnjim OI.

Tong Wen je i trostruka svjetska prvakinja.

Bronca je pripala Slovenki Luciji Polavder, te Kubanki Idalys Ortiz.