Ostali sportovi

Kineskinje na korak do zlata

Antonija Pavlić • petak, 15.08.2008.

U finalu ženskog stolnoteniskog turnira u Pekingu sastat će se Kina i Singapur. Domaćin je uvjerljivom 3:0 pobjedom nad Hong Kongom praktički osigurao zlato jer mu ipak nedovoljno dobar Singapur, dojma smo, u finalu ne može ozbiljnije zaprijetiti.

Kina - Hong Kong 3:0

Kina je u prvom polufinalnom meču današnjeg dana deklasirala reprezentaciju Hong Konga. Sve su tri kineske igračice svoje suparnice svladale sa 3:0 ostavivši ih potpuno bez šansi već u prvim setovima. Prva igračica svijeta, Yining Zhang za 17 je minuta potpuno nadigrala Yanu Tie sa 11:7, 11:4 i 11:3. You Guo je za 19 minuta sa 11:7, 12:10 i 11:4 svladala Ling Lin dok su Nan Wang i Yining Zhang u parovima posao obavile za samo 15 minuta! Pale su Sui Fei Lau i Ling Lin sa 11:4, 11:9 i 11:4. Meč je ukupno trajao 52 minute.

Yining Zhang (Kina) - Yana Tie (Hong Kong) 3:0 (11:7, 11:4, 11:3)

You Guo (Kina) - Ling Lin (Hong Kong) 3:0 (11:7, 12:10, 11:4)

Nan Wang/Yining Zhang (Kina) - Sui Fei Lau/Ling Lin (Hong Kong) (11:4, 11:9, 11:4)

Singapur - Korea 3:2

Drugo je polufinale ipak ponudilo nešto zanimljiviju borbu. Odluka je pala tek u petom meču kada je Singapurka Tianwei Feng za 47 minuta uspjela svladati Mi Young Park sa 7:11, 10:12, 11:3 i 9:11. Singapurke su povele zahvaljujući upravo Tianwei Feng, koja će Kini u finalu predstavljati najveću opasnost. U sljedećem je susretu na 1:1 izjednačila Korejka Kyung Ah Kim, sljedeću je ponovno dobila reprezentacija Singapura i tako sve do posljednjeg meča. Po mečevima - Singapur, Korea, Singapur, Korea, Singapur. Baš su se složili...

"Osjećam se veoma počašćeno. U Singapuru sam tek dvije godine i sretan sam što ćemo uspjeti osvojiti medalju, pa bila ona i srebrnog sjaja, nakon dugih 48 godina posta", rekao je nakon pobjede trener Singapura Liu Guodong.

Tianwei Feng (Singapur) - Dang Ye Seo (Korea) 3:0 (11:5, 11:5, 11:2)

Kyung Ah Kim (Korea) - Jia Wei Li (Singapur) 3:2 (5:11, 11:8, 9:11, 11:6, 11:9)

Yue Gu Wang/Wei Jia Li (Singapur) - Mi Young Park/Kyung Ah Kim (Korea) 3:0 (11:7, 11:6, 11:9)

Ye Seo Dang (Korea) - Yue Gu Wang (Singapur) 3:0 (11:8, 14:12, 11:9)

Tianwei Feng (Singapur) - Mi Young Park (Korea) 3:1 (11:7, 12:10, 3:11, 11:9)