Ostali sportovi

Njemačka slomila japanski otpor

Goran Tomičić • subota, 16.08.2008.

U finalu momčadskog dijela natjecanja na Olimpijskim igrama igrat će Njemačka i Kina. Nijemci su teškom mukom svladali Japan, dok je Kina bila uvjerljiva protiv Južne Koreje...

Japan - Njemačka 2:3

U prvom dvoboju sastali su se Kan Yo i Dimitij Ovtcharov, a gledatelji su mogli uživati u 49 minuta vrhunskog stolnog tenisa. Nijemac je u prvom setu bio nešto sigurniji, no Kan Yo je u drugoj dionici zaigrao mnogo bolje i s minimalnih 13:11 je uspio izjednačiti. Ovtcharov je istim rezultatom uzvratio u trećem setu, ali se Japanac nije predao i još jednim minimalnim osvajanjem seta je izborio novo izjednačenje. Peti set je presudila sreća i Njemačka je stigla do prvog boda.

Na red su stigli Jun Mizutani i Timo Boll. Njemački igrač je u prvom setu pokazao da je kvalitetniji, ali ipak nije mogao protiv Mizutanijeve agresivnosti u drugom setu. To je ipak bilo sve što je Japan mogao i u trećem setu je osvojio tek četiri poena. Četvrti set je bio samo potvrda još jedne pobjede Njemačke.

U parovima su Seiya Kishikawa i Mizutani igrali protiv Ovtcharova i Christiana Sussa. Meč je počeo furioznim osvajanjem seta njemačkog para, no Japanci su odmah uzvratili na sličan način i to se pokazalo presudnim. U trećem setu su Kishikawa i Mizutani iskoristili svoje prilike za vodstvo, a dramatičnih 14:12 u četvrtom setu značilo je i prvi bod Japana.

Kan Yo i Suss su igrali četvrti meč. Nijemac je prva dva seta odigrao mirno i Njemačka je sa sigurnih 11:5 i 11:8 stigla korak do finala. No, sreća se u nastavku okrenula na japansku stranu i Kan Yo je s tri minimalne pobjede preokrenuo rezultat i Japan je izjednačio.

Odlučujući meč se igrao između Kishikawe i Bolla. Nijemac je za četiri minute uzeo prvi set, no Kishikawa je iskoristio servis za 12:10 u drugom setu. U trećem setu je Boll agresivnom igrom izborio novo vodstvo, ali drama tu nije završila jer je japanski igrač izborio novo izjednačenje. Posljednji set je Boll ipak dobio s mirnih 11:5 i Njemačka je otišla u finale. Utakmica je trajala tri sata i dvije minute.

Kan Yo - Dimitrij Ovtcharov 2:3 (7:11, 13:11, 11:13, 11:9, 10:12)
Jun Mizutani - Timo Boll 1:3 (5:11, 11:8, 4:11, 7:11)
Seiya Kishikawa/ Jun Mizutani - Christian Suss/ Dimitrij Ovtcharov 3:1 (4:11, 11:6, 11:9, 14:12)
Kan Yo - Christian Suss 3:2 (5:11, 8:11, 12:10, 11:9, 13:11)
Seiya Kishikawa - Timo Boll 2:3 (7:11, 12:10, 6:11, 11:8, 5:11)

Kina - Južna Koreja 3:0

Mnogo manje neizvjesnosti je bilo u drugom polufinalnom paru, gdje je Kina imala očekivano lagan posao protiv Južne Koreje. Sve je bilo gotovo za jedan sat i 37 minuta.

Ma Lin je u prvom dvoboju igrao protiv Oh Sang Euna, koji je pružio jako dobar otpor. U prvom setu je bio solidan u ofenzivnom dijelu igre, no u defenzivi je bio nedovoljno dobar i Ma Lin je poveo. Korejac je agresivnom igrom izjednačio u drugom setu, a u neizvjesnoj završnici trećeg seta stigao je do vodstva. Kinez je u četvrtom setu iskoristio svoje prilike za izjednačenje, a Oh je u petom setu pao u igri i Kina je povela.

Potom su igrali Wang Hao i Ryu Seung Min. Wang Hao je u prvom setu pokazao da je kvalitetniji, ali je Seung Min iznenadio uvjerljivim osvajanjem drugog seta. Korejski igrač je u idućoj dionici pružio sjajan otpor, ali to nije bilo dovoljno, a u četvrtom setu više nije mogao i Kina je imala 2:0.

Igra parova je trajala samo 15 minuta. Wang Ligin i Wang Hao su lako svladali Oh Sang Euna i Yoon Jae Younga, te je Kina ekspresno potvrdila plasman u finale.

Ma Lin - Oh Sang Eun 3:2 (11:8, 7:11, 10:12, 13:11, 11:5)
Wang Hao - Ryu Seung Min 3:1 (11:7, 6:11, 11:9, 11:6)
Wang Hao/ Ryu Seung Min - Oh Sang Eun/ Yoon Jae Younga 3:0 (11:4, 11:6, 11:5)