Automoto

Valentino Rossi grabi prema tituli

Maja Giljanović • nedjelja, 17.08.2008.

Valentino Rossi povećao je prednost u ukupnom poretku MotoGP-ja na 50 bodova svojom petom ovosezonskom pobjedom i drugom uzastopnom nakon Laguna Secce prije mjesec dana...

29-godišnji je sedmerostruki ukupno svjetski prvak nadomak osmom naslovu - Il Dottore šest utrka prije kraja ima velikih 50 bodova prednosti ispred aktualnog prvaka Caseyja Stonera, a Velika nagrada Češke umnogome podsjeća na rasplet iz 2001.

Prije sedam godina je Roosi, naime, slavio u Brnu nakon izlijetanja orvog mu rivala Maxa Biaggija i osigurao naslov svjetskog prvaka, a ovog mu je puta put k pobjedi prokrčio svojim padom Australac.

Stoner je krenuo s polea, vodio, ali u šestom krugu proklizao i prvom baš svojom pogreškom otkada se priključio Ducatiju 2007. odustao od utrke.

Drugo je mjesto i to s 13. mjesta na stratnom gridu osvojio Toni Elias - prvi je ovo podij i za Španjolca i za Alice Team, a treći je također po prvi put među trojicom najboljih Suzukijev veteran Loris Capirossi.

Trećeplasirani u ukupnom poretku Dani Pedrosa je osvojio 15., a Michelinu su Top Ten plasman osigurali deveti Andrea Dovizioso i 10. Jorge Lorenzo.

250ccm je u zadnjoj šikani osvojio Lotusov Alex Debon na Apriliji ispred Alvara Bautiste, a 125 je kubika po prvi put u karijeri pripalo 18-godišnjem Stefanu Bradlu (Grizzly Gas, Aprilia) ispred Mike di Meglija.

Sljedeći je na programu GP u San Marinu - 31. ovog mjeseca.