Ostali sportovi

He prevladala tremu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 18.08.2008.

Kineskinja He Kexin u tie-breaku je na dvovisinskim ručama donijela novo slavlje 19.000 navijača u Nacionalnom stadionu...

33 kilograma "teška" na jedvite se jade plasirala u finale na razboju - 16-godišnjakinja je pala u kvalifikacijama i dežurni su je kritičari brže-bolje prekrižili tipujući na sunarodnjakinju joj Yang Yilin.

Vrckava He je, međutim, osvojila suce koji su njenu vježbu nagradili zlatom nauštrb elegancije olimpijske pobjednice u višeboju Nastie Liukin. Yang je, pak, osvojila broncu.

Na karikama je dvostruki svjetski prvak nastavio kinesku dominaciju - 23-godišnjak, ove sezone pobjednik Svjetskog kupa u Tianjinu i Šangaju, s 16.600 je slavio ispred sunarodnjaka Yang Weija i Ukrajinca Oleksandra Vorobjova.

Chen Yibing je peto gimnastičko zlato Kinezima od pet pokušaja (momčadski naslov, Yangov višeboj, parter Zoua i "naš" konj s hvataljkama Xiaa) osvojio sjajnom izvedbom, a gorko razočaran je odmah dvoranu nakon vježbe napustio peterostruki olimpijac Jordan Jovčev.

35-godišnjak, bivši četverostruki svjetski prvak je na osmom mjestu (15.525) ostao bez svoje pete olimpijske medalje.

Poljak Lešek Blanjik olimpijski je pobjednik u preskoku ispred Francuza Bouhaila i Rusa Golocuckova - 31-godišnji je svjetski prvak iz Stuttgarta lani pozlatio broncu još iz Sydneyja 2000.: "12 godina pokušavam svojoj domovini donijeti olimpijsko zlato i napokon sam ostvario sve svoje snove".