Ostali sportovi

Uvjerljiv poraz Bakule

Goran Tomičić • utorak, 19.08.2008.

Andrea Bakula je nastup na Olimpijskim igrama završila porazom 4:1 od I-Hwa Huang iz Kineskog Tajpeha. Naša igračica je imala nekoliko perioda dobre igre, ali dvoboj je ipak trajao samo 37 minuta...

Naša igračica je dobro otvorila prvi set i do 5:5 je održavala neodlučen rezultat, no Huang je potom napravila seriju 4:0, a to Bakula više nije mogla preokrenuti. U drugom setu je Hwang agresivnom igrom izborila prednost 4:2, što je potom rutinski sačuvala.

Zanimljivo je bilo u trećem setu. Bakula je kod rezultata 3:3 iskoristila servis za seriju 3:1, ali je Huang odmah uzvratila na isti način i naša igračica više nije imala koncentracije. Sjajnom ofenzivnom igrom u završnici je Bakula uzela četvrti set. No, peti set je Huang otvorila serijom 5:1 i sve je bilo gotovo.