Ostali sportovi

SAD i Nizozemska trijumfalno

Antonija Pavlić • srijeda, 20.08.2008.

Finalna natjecanja u dresurnom jahanju završena su pobjedom Nizozemaca i SAD-a. Prvi su naslov osvojili u pojedinačnoj konkurenciji, dok su Amerikanci najbolji bili u ekipnom dijelu natjecanja.

Prvo je mjesto za Nizozemsku osvojila Anky van Grunsven na Salineru sa 78.68. Tom je pobjedom Van Grunsven osvojila treći Grand Prix Freestyle u karijeri postavši tako najuspješnija nizozemska olimpijka i sačuvavši etiketu kraljice Freestylea.

Srebro je otišlo u Njemačku, sa 76. 65 druga najbolja je bila Isabell Werth. S ovom medaljom se zaustavila na pet zlata i tri srebra u pojedinačnoj konkurenciji. Bronca je pripala još jednoj njemačkoj jahačici, Heike Kemmer na Bonaparteu, kojoj je to prva medalja na Olimpijskim igrama.

U ekipnoj su konkurenciji slavili jahači SAD-a u sastavu: Mclain Ward na Sapphireu, Laura Kraut na Cedricu, Will Simpson na Carlssonu vom Dachu i Beezie Madden na Authenticu. Drugo su mjesto osvojili Kanađani s istim brojem kaznenih poena kao i SAD (20), no odlučilo je razigravanje za prvo mjesto, tzv. jump-off gdje su Amerikanci odvozili savršeno (0 kaznenih poena) dok je na drugoj strani Kanađanima 4 kaznema boda donio Jill Henselwood te tako direktno omogućio svojoj momčadi da osvoji samo srebro.