Ostali sportovi

Zlato za Novi Zeland

Vedran Babić • srijeda, 20.08.2008.

Pretposljednjeg dana jedriličarskih natjecanja na regatnom polju u Qingdau dobili smo i pobjednika u klasi RS:X daska. To je Novozelanđanin Tom Ashley, sa samo jednim kaznenim bodom manje od drugoplasiranog Francuza i vodećeg prije finalnog plova, Juliena Bontempsa...

Ashley je imao 52 kaznena boda, a srebrni Bontemps 53, dok je prvu medalju za Izrael na ovim Olimpijskim igrama na trećem mjestu uzeo Shahar Zubari. Izraelac je u finalni plov ušao kao četvrti, dok je u tom trenutku drugoplasirani Britanac Nick Dempsey izgubio dvije pozicije i ostao bez medalje.

U finalnom plovu najbolji je bio predstavnik Hong Konga, King Yin Chan, ukupno šesti u poretku, a slijedili su ga Zubari, Ashley i Bontemps.

Za 24-godišnjeg Toma Ashleya ovo su druge Igre. U Ateni 2004. nastupio je u klasi Mistral, te je natjecanje završio kao deseti, da bi mu se četiri godine poslije sreća osmjehnula u klasi RS:X daska.

U njoj smo imali i svog predstavnika, Luku Mratovića, koji je zauzeo 32. mjesto u konkurenciji 35 daskaša.

Klasa RS:X daska, konačni poredak: