1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 24.08.2008, 20:00 h, Kranjčevićeva, Zagreb, gledatelja: 2.000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Siniša Premužaj (Varaždin), Darko Jambrović (Čakovec)

Gosti povukli Bijele do pobjede

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.08.2008.

Osijek je u Kranjčevićevoj uspio stići do vodstva, no zahvaljujući vrlo dobroj igri Zagreba u drugom poluvremenu gube svoju prednost, a u samoj završnici utakmice Vugrinec zabija za preokret. Upravo je pogodak Osijeka probudio Zagrebaše i motivirao ih na bolju igru...

Davor Piškor
60'
29
Ivan Krstanović
70'
27
Zlatko Palčić
78'
Ilija Lončarević

Što zbog dvoboja dvije visoko plasirane momčadi, što zbog premijere pred reflektorima u Kranjčevićevoj, na Zagrebovom se stadionu okupilo oko 2.500 gledatelja, koji su u prvom dijelu susreta imali prilike vidjeti prilično mlak i isprekidan nogomet. Međutim, nastavak je otvoren pogotkom gostiju nakon čega su nogometaši Zagreba krenuli po sve ili ništa i uzeli sve. Susret je otišao na stranu Pjesnika rezultatom 2:1.

U početnoj postavi domaćina već prije samog starta susreta jedna neočekivana promjena. Umjesto dosad standardnog desnog bočnog Zlatka Palčića zaigrao je Haris Mehmedagić. Mladi je Zagrebov branič loše iskoristio priliku u susretu u kojem je zamalo bio tragičar.

Već je prva minuta susreta ponudila lijepu priliku za Bijele. Parlov je tukao glavom nakon kornera, no tek u ruke Skendera. Zaredali su tada Pjesnici par kvalitetnih kombinacija, no to je bilo uglavnom sve što smo vidjeli od jedne i od druge momčadi u prvom dijelu.

Osječani su zaprijetili tek preko Šolića i Miličevića, dok su najveću priliku na samom kraju prvog dijela propustili domaći kada je Pejić u 44. minuti iz izgledne prilike pogodio tek vanjski dio male mreže.

U nastakvu poptuna promjena ritma. Drugo su poluvrijeme bolje otvorili gosti koji su nakon pogreške Mehmedagića u 54. minuti preko Kneževića stigli do vrlo vrijednog pogotka. Činilo se tada da će Bijeli upisati poraz na domaćoj premijeri, no pogodak gostiju potpuno ih je probudio.

Krenuli su Pjesnici svim snagama prema vratima Skendera i hrabrom i napadačkom igrom stigli do izjednačenja, a zatim i do konačne pobjede. Zagrebovi su nogometaši u narednim minutama pleli mrežu oko gostujućeg šesnaesterca, a nakon loše reakcije vratara Osijeka, Mario Čutura se upisuje u strijelce. Zagrebov je najboji igrač u nastavku u nedostatku slobodnih igrača pucao iz daljine i pogodio za 1:1.

Pobjedu je Zagrebu na samom kraju susreta donio Davor Vugrinec nakon sjajnog prodora i dodavanja Miroslava Pejića. Upravo su Čutura, Pejić i Vugrinec bili najraspoloženiji u redovima pobjedničke momčadi. Gostima nakon slabe igre u nastavku ostaje veliki žal za prilikom koja im se smiješila.