Slab vikend za Hrvate

Petar Plevnik • ponedjeljak, 25.08.2008.

Protekli vikend na europskim travnjacima nije donio previše dobrih vijesti za hrvatske igrače. Od reprezentativaca najuspješniji su u ulozi asistenata bili Mladen Petrić i Dario Šimić, zapažen nastup imao je Vedran Ćorluka, dok je Jerko Leko pogodio mrežu, ali svoju...

Engleska

Vedran Ćorluka (Manchester City) - odigrao odličnu utakmicu i sjajnim dodavanjima započeo dvije akcije koje su prethodile drugom i trećem pogotku Manchester Cityja. City je pobijedio 3:0.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - susret protiv Manchester Uniteda na rasporedu je u ponedjeljak.

Luka Modrić (Tottenham) - na mjestu zadnjeg veznog odigrao solidnih 90 minuta u porazu od Sunderlanda, sudjelovao kod jedinog pogotka svoje momčadi.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog ozljede još uvijek ne konkurira za sastav.

Francuska

Ivan Klasnić (Nantes) - odigrao svih 90 minuta u porazu na gostovanju u Bordeauxu.

Jerko Leko (Monaco) - odigrao svih 90 minuta i autogolom omogući Caeanu da dođe do boda.

Nikola Pokrivač (Monaco) - odgledao susret s klupe za pričuve.

Dario Šimić (Monaco) - odigrao svih 90 minuta i asistirao za vodeći pogodak.

Vedran Runje (Lens) - susret protiv Nimesa na rasporedu je u ponedjeljak.

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za susret s Rennesom.

Njemačka

Mladen Petrić (HSV) - u 72. minuti susreta debitirao u novom dresu, a u posljednjoj minuti susreta asistirao za pobjedonosni pogodak.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - pričuva u susretu protiv Bayerna.

Ivan Rakitić (Schalke) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Bremenu, izveo korner nakon kojeg je Schalke došao do pogotka za izjednačenje.

Ivica Olić (HSV) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Karslruherom.

Josip Šimunić (Hertha) - pričuva u domaćem remiju protiv Arminije.

Jurica Vranješ (Werder Bremen) - pričuva u domaćem remiju protiv Schalkea.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - zbog ozljede ne konkurira za momčad.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - zamijenjen u 76. minuti susreta protiv Hannovera.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - odigrao svih 90 minuta u remiju na gostovanju kod Hannovera.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - nije konkurirao za susret protiv Kölna.

Ivica Banović (Freiburg) - zbog ozljede izvan konkurencije za momčad.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad St.Paulijem.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - zamijenjen u 71. minuti susreta protiv St.Paulija.

Srđan Lakić (Kaiserslautern) - susret protiv Nürnberga na rasporedu je u ponedjeljak.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - pričuva u gostujućem porazu protiv Hanse.

Austrija

Marijo Bazina (Austria) - odigrao svih 90 minuta u porazu protiv Rapida.

Pero Pejić (Kapfenberg) - strijelac u porazu na gostovanju kod Mattersburga, odigrao svih 90 minuta.

Mihael Rajić (Altach) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Kärntena.

Nikica Jelavić (Rapid) - odigrao posljednje četiri minute u derbiju protiv Austrije.

Mario Tokić (Rapid) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Austrijom.

Niko Kovač (Salzburg) - nije konkurirao za susret protiv Rieda.

Manuel Pamić (Salzburg) - nije konkurirao za susret protiv Rieda.

Ante Budimir (LASK) - nije konkurirao za susret protiv Sturma.

Silvije Čavlina (LASK) - primio dva pogotka na gostovanju u Grazu.

Marijo Mijatović (LASK) - od 67. minute sudjelovao u porazu kod Sturma.

Belgija

Leon Benko (Standard Liege) - pričuva u pobjedi nad Westerloom.

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - odigrao prvih 45 minuta u gostujućem porazu kod Bergena.

Mario Carević (Lokeren) - do 80. minute sudjelovao u pobjedi nad Tubekeom.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) - pričuva u domaćoj pobjedi nad Mechelenom.

Antun Dunković (Mechelen) - odigrao posljednjih 10 minuta na gostovanju kod Moeskroena.

Ivan Leko (Club Brugge) - susret protiv Waregema odgođen je.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - zbog ozljede ne konkurira za momčad.

Tomislav Mikulić (Standard Liege) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Westerloom.

Dario Smoje (Gent) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju kod Anderlechta.

Josip Barišić (Tubeke) - odigrao svih 90 minuta u porazu kod Lokerena.

Češka

Andrej Kerić (Slovan Liberec) - od 66. minute sudjelovao u domaćem remiju protiv Viktorije Plzen.

Lovre Vulin (Slovan Liberec) - odigrao svih 90 minuta protiv Viktorije.

Ronald Šiklić (Slavia Prag) - odigrao svih 90 minuta u 5:0 pobjedi nad Bohemiansom.

Rusija

Marko Dinjar (Terek Grozni) - ne konkurira za momčad, na izlaznim vratima kluba.

Ivica Križanac (Zenit St.Petersburg) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi na gostovanju u Samari.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - primio pogodak u domaćem remiju protiv Dinama.

Marko Šimić (Khimki) - nije konkurirao za susret protiv Rubina.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) - pričuva u domaćoj pobjedi protiv Khimkija.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) - pogotkom iz 11-erca u 83. minuti donio svojoj momčadi sva tri boda na gostovanju kod Šinjika, odigrao svih 90 minuta.

Tomislav Dujmović (Amkar Perm) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Moskvom.

Danijel Vušković (Luč Energija) - nije konkurirao za susret protiv Saturna.

Dragan Stojkić (Luč Energija) - pričuva u gostujućem porazu kod Saturna.

Matija Kristić (Luč Energija) - odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton.

Turska

Hrvoje Čale (Trabzonspor) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Ankarasporom.

Gordon Schildenfeld (Besiktas) - nije sudjelovao u pobjedi kod Antalyaspora.

Anthony Šerić (Besiktas) - nije sudjelovao u pobjedi kod Antalyaspora.

Vanja Iveša (Eskisehirspor) - nije primio pogodak u remiju kod Istanbul Buyuksehira.

Luka Vučko (Eskisehirspor) - odigrao svih 90 minuta.

Kruno Lovrek (Eskisehirspor) - odigrao drugih 45 minuta susreta.

Stjepan Poljak (Eskisehirspor) - odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton.

Ukrajina

Mladen Bartolović (Kryvbas) - strijelac jedinog pogotka u domaćem remiju protiv Harkova, odigrao svih 90 minuta.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - od 74. minute sudjelovao u pobjedi nad Šahtarom.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - kapetan u minimalnom porazu na gostovanju kod Vorskle, odigrao svih 90 minuta.

Ognjen Vukojević (Dynamo Kiev) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Arsenalom.

Goran Sablić (Dynamo Kiev) - nije konkurirao za sastav.