Automoto

Zlatna jabuka Jurici Pavlicu

Ivana Strahija • utorak, 26.08.2008.

3. kolo Ekipnog spidvej prvenstva Hrvatske, Austrije, Mađarske i Slovenije nije prošlo najbolje po naše predstavnike, no Jurica Pavlic ipak je osvojio Zlatnu jabuku.

Na nedavno održanoj utrci 3. kola Ekipnog prvenstva četiri zemlje na stadionu Millenium u Donjem Kraljevcu slavila je momčad Mađarske, no unatoč 41 osvojenom bodu Mađari kolo pred kraj natjecanja još nisu uspjeli preuzeti vodstvo na ljestvici.

O zanimljivosti utrke u Donjem Kraljevcu najbolje govori podatak da je tek dodatna trka odlučila pobjednika, jer su Slovenci i Mađari bili na jednakom broju bodova. Na start su stali mađarski predstavnik Matej Ferjan i Slovenac Maks Gregorič, i premda su gledatelji očekivali bespoštedno natjeravanje po krugu, Slovencu je već u prvom zavoju otkazao motor, pa je morao odustati, i najviše postolje prepustiti Mađarima.

Naši vozači uspjeli su upisati ukupno 37 bodova, mnogo bolje no u prva dva kola, no još su uvijek posljednji na ljestvici Prvenstva, s osvojenih tek 60 bodova, dok je prva Slovenija sa 136 bodova, druga Mađarska sa 132, a treća Austrija s 93 boda.

Usporedo s Ekipnim prvenstvom natjecalo se i za trofej Donjeg Kraljevca, Zlatnu jabuku, koju je osvojio domaći favorit Jurica Pavlic.