Automoto

Rossi u Riminiju dostigao Agostinija

Maja Giljanović • nedjelja, 31.08.2008.

Treću uzastopnu pobjedu upisao je Valentino Rossi - sedmerostruki je ukupno, a peterostuki MotoGP svjetski prvak osvojio VN San Marina koja se vozi dvadesetak kilometara od njegovog rodnog Pesara...

Rossi se okoristio drugim uzastopnim izlijetanjem aktualnog svjetskog prvaka Caseyja Stonera - Australac je s pole positiona vodio, samo da bi reprizirao Brno otprije dva tjedna i izgubio kontrolu nad svojim Ducati Desmosedicijem.

Il Dottore je potom preuzeo čelnu poziciju i rutinirano priveo utrku kraju - 68. je ovo njegova MotoGP pobjeda kojom je poravnao rekord legendarnog Giacoma Agostinija.

75 je sada bodova prednosti nad Stonerom, a samo je pet utrka preostalo do kraja.

Momčadski mu je kolega iz Yamahe Jorge Lorenzo osvojio drugo mjesto - Španjolcu je podij na Misanu prvi od Le Mansa u svibnju, a sunarodnjak mu je Toni Elias drugu utrku u nizu završio među prva tri što je Alice Team-ovcu prvi put u premijernoj klasi da se uzastopce penje na pobjedničko postolje.

Dani Pedrosa je četvrtim mjestom pristigao na samo dva boda zaostatka za Stonerom, a na "svojoj" je stazi Alex de Angelis iz San Marina izletio u drugom krugu. Randy de Puniet, pak, nije završio ni prvi krug, a svjetski prvak iz 2006. Nicky Hayden odustao je od utrke zbog bolova u peti.

250 kubika je osvojio Alvaro Bautista na Apriliji ispred Yukija Takahashija, a 125 Gabor Talmacsi (Aprilia) ispred Bradleyja Smitha.

Sljedeća utrka u kalendaru je 14. rujna u Indianapolisu.