Bodovi gostima

Antonija Pavlić • utorak, 02.09.2008.

Preostale utakmice 2. kola portugalske Prve lige sretnije su bile za gostujuće momčadi. Oba su ovotjedna gosta kući otišla s tri boda, ali i jednim postignutim pogotkom.

U preostale dvije utakmice 2. kola BWIN lige Guimaraes je u gostima kod Maritima ubilježio sva tri boda. U teškoj i tvrdoj utakmici jedini je pogodak u 16. minuti postigao Roberto čime je svojoj momčadi donio prvu pobjedu i treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

U derbiju drugog dana, lisabonski je Sporting na teškom gostovanju u Bragi minimalnim 1:0 rezultatom kući odnio sva tri boda. Pogodak je za Sporting postigao proslavljeni portugalski reprezentativac Hélder Postiga u 3. minuti utakmice. Spomenimo i da je Braga nekoliko završnih minuta utakmice provela s igračem manje budući da je crveni karton zaradio Joao Pereira.

Ovom se pobjedom nakon 2. kola na ljestvici pridružio Nacional Madeiri sa maksimalnih šest osvojenih bodova, uz nešto slabiju gol-razliku (4-1), Madeira 5-2. Treće mjesto drži Porto s pobjedom i remijem protiv Benfice, četvrti je Guimaraes, peti Setubal, svi sa četiri osvojena boda. Začelje je pripalo Maritimu i Trofenseu koji u dva kola nisu uspjeli osvojiti ni boda.