Automoto

Rossi prekinuo Stonerovu seriju

Maja Giljanović • subota, 13.09.2008.

Casey Stoner nije uspio osvojiti i osmi uzastopni pole - aktualni je svjetski prvak u kvalifikacijama Indianapolisa zauzeo drugo mjesto iza peterostrukog MotoGP prvaka Valentina Rossija...

Sedmerostrukom ukupno svjetskom prvaku drugi pole ove sezone širom otvara vrata i četvrtoj uzastopnoj pobjedi - Talijan bi u tom slučaju četiri utrke prije kraja sezone povećao prednost koja trenutno iznosi 75 bodova.

Rossi je Australca ostavio za manje od desetinke sekunde (0.084), a prvi će red upotpuniti momčadski mu kolega Jorge Lorenzo.

Španjolac je u zadnji tren u drugi red poslao nekadašnjeg svjetskog prvaka Nickyja Haydena - Amerikanac trpi bolove u peti, ali žarko želi podij na svom GP - iz susjednog je Kentuckyja, naime, na niti 100km udaljenosti od legendarnog trkališta.

Trostruki AMA Superbike prvak, sunarodnjak mu Ben Spies iskoristio je wild-card organizatora i osvojio peto mjesto, a najviše plasirani Hondin satelit, šesti je Randy de Puniet.

Kvalifikacije su održane na suhoj stazi i pod jakim suncem za razliku od jučerašnjih treninga, ali i uvjeta koji nas čekaju sutra - metereolozi su 99% sigurni da će padati kiša.

Rossi, pak, najavljuje da se utrka u slučaju pljuska neće voziti - navodno je i organizator suglasan - druga je, pak, solucija pomicanje satnice. Uragan Ike se, naime, očekuje u popodnevnim satima, a start je zakazan u 15 sati po lokalnom (21 po srednjoeuropskom) vremenu.