1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 14.09.2008, 18:00 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 1.000

Ante Pažanin • nedjelja, 14.09.2008.

U Koprivnici smo u dvoboju Slaven Belupa i Osijeka vidjeli vrlo dobru utakmicu i čak šest pogodaka. Unatoč ranom vodstvu Osijeka Slaven se brzo vratio u utakmicu i na kraju s 4:2 zasluženo savladao goste iz Slavonije...

Slaven Belupo je počeo vrlo aktivno i agresivno tražeći rani pogodak. Osječani su se uglavnom branili, a domaći nogometaši brzim akcijama i stalnim napadima pokušavali ugroziti gol Skendera. Usred inicijative Slavena Osječani su dobili veliku priliku doći u vodstvo Nakon što je u 12. minuti Rogulj povlačio za dres Primorca u kaznenom prostoru sudac Goran Proleta je opravdano pokazao na bijelu točku s koje je Knežević bio točan za 1:0 gostiju. Četiri minute nakon toga Posavec je dobro tukao s 25 metara, ali Skender je bio spreman odbivši loptu u korner. U 19. minuti još jedan jedanaesterac, ovaj put na drugoj strani. Vručina se našao sam pred Skenderom koji ga je u pokušaju da obrani gol srušio u kaznenom prostoru. Udarac s bijele točke izveo je baš Vručina, točno za izjednačenje.

Nakon toga nastavio se pritisak Slavena, no borbeni i čvrsti Osječani dobro su se branili i stajali na terenu, pa su se Slavenovi nogometaši orijentirali na udarce iz daljine. U 26. minuti ponovno je Posavec oprobao udarac, lopta je prohujala tik uz vratnicu. U 30. minuti danas vrlo aktivni Vručina je nakon dobre akcije centrirao za Posavca koji je s lijeve strane ponovno dobro tukao po golu, no Skender je opet bio spreman i odbio loptu. Nogometaši Osijeka uglavnom su se orijentirali na branjenje svog gola i na kontranapade kojima nisu uspijevali ugroziti sigurnu obranu Slaven Belupa. Na samom kraju poluvremena Farmaceuti su došli u vodstvo i to preko Rogulja koji se nakon udarca iz kuta Čavala i nespretne reakcije obrane Osijeka dobro snašao i sa sedam, osam metara savladao nemoćnog Skendera.

Na početku drugog dijela opet ista situacija na terenu, blaga inicijativa Slavena i borbeni Osijek koji ipak ni na koji način nije ugrožavao vrata Rodića. U 49. minuti Vručina se našao u dobroj poziciji za udarac, no Smoje je u posljednji trenutak ušao u blok i spasio svoj gol. Nakon kratkog zatišja ponovno je zaprijetio Slaven u 63. i to preko Jajala koji je pucao iz daljine, no ponovno je Skender bio na mjestu. Dvije minute nakon toga na drugoj strani je pucao Gavrić koji je bio za malo neprecizan, lopta je prošla uz lijevu stativu. U 73. minuti nakon dodavanja Purića ponovno se Vručina našao u dobroj poziciji za pogodak, no loše je pucao i prilika je otišla u nepovrat. Unatoč vodstvu Farmaceuti su i dalje napadali i nisu davali priliku gostima da se vrate u utakmicu. 15 minuta prije kraja Osijek je najozbiljnije zaprijetio kada je nakon oštrog udarca Viševića Rodić uz malo nesigurnosti ipak uspio uhvatiti loptu.

U 77. minuti Slaven je zasluženo došao i do trećeg gola i tako riješio utakmicu u svoju korist. Čaval je ubacio dobro u 16 metara gdje se dobro našao Kresinger i glavom zabio za 3:1. Samo tri minute nakon toga Osijek se vraća u utakmicu, Prijić je centrirao za Miličevića koji je iskoristio mlaku reakciju domaće obrane i smanjio vodstvo Slavena na 3:2. U tim trenucima Slaven je stao, a Osijek krenuo po izjednačenje. No, umjesto izjednačenja Slaven je minutu prije kraja samo potvrdio pobjedu. Kresinger je iskoristio lošu reakciju osječke obrane oduzevši loptu i pogodivši za 4:2. Na kraju je to bila zaslužena pobjeda i lijeva uvertira Slaven Belupa za veliki dvoboj 1. kola Kupa Uefa protiv ruskog CSKA.