1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 21.09.2008, 16:30 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 800
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška), Dražen Pejić (Vukovar)

Goran Tomičić • nedjelja, 21.09.2008.

Nogometaši sesvetske Croatije odigrali su iznimno dobro protiv Varteksa, a bili su i izuzetno efikasni te je rezultat toga vrlo uvjerljiva pobjeda nad Varteksom od 4:0...

Dario Šušak
44'
6
Darijo Mijatović
71'
77
Anton Dedaj
86'
Dražen Besek

Croatia Sesvete napokon je ostvarila prvu pobjedu u ulozi domaćina. Pobjeda protiv Varteksa ne može se nazvati iznenađenjem, ali nitko nije očekivao četiri lopte u varaždinskoj mreži. Momčad Ljupka Petrovića odigrala je uvjerljivo najbolji utakmicu ove sezone, dok će ovaj poraz zadati mnogo problema Draženu Beseku.

Domaći su mogli povesti u osmoj minuti, kad je Palić uposlio Juroša, koji je s vrha kaznenog prostora pucao pored gola. Sljedećih desetak minuta je proteklo u agresivnoj igri na obje strane, a onda je u 20. minuti Dreven prekrasnom reakcijom zaustavio dobar udarac Vojnovića. Nastavila se inicijativa Croatije i četiri minute kasnije je Vladimir Petrović prošao Prahića, a lopta je stigla do Palića, koji je s dvadesetak metara pucao nekoliko centimetara pokraj gola.

U 29. minuti je Petrović još jednom asistirao Paliću, ali Dreven je lako zaustavio njegov slab udarac. Varteks je prvi puta zaprijetio tek u 30. minuti, ali pokušaj Smrekara iz daljine nije bio opasan. Napadač Varteksa je sedam minuta kasnije bio mnogo precizniji, no Radoš je bio siguran. Brezovec je u 40. minuti pokušao s više od 30 metara, ali je vratar Croatije Sesvete opravdao povjerenje.

Varaždinci su u završnici prvog dijela preuzeli kontrolu igre, ali nisu iskoristili nekoliko prilika i domaći su stigli do prednosti. Mamić je u 43. minuti dugom loptom pronašao Vladimira Petrovića, koji je proslijedio do Juroša, a on se mirno oslobodio čuvara i preciznim udarcem s desetak metara svladao nemoćnog Drevena.

Sesvećani su već u idućem napadu postigli novi pogodak. Dreven je krajnjim naporom odbio u korner precizan udarac Palića. Daroviti domaći vezni igrač je sam izveo udarac iz kuta, a Čičak je iskoristio uspavanost obrane Varteksa i lako je iz blizine poslao loptu u mrežu. Varaždinci su u drugom dijelu kontrolirali loptu, ali u napadu nisu gotovo ništa učinili.

Croatia Sesvete je lijepo izvedenom kontrom u 53. minuti osigurala pobjedu. Palić je pronašao Vojnovića, koji je proslijedio za Šuška, a on je s lijeve strane ubacio za Vladimira Petrovića i Dreven je opet morao po loptu u mrežu. Igrači Ljupka Petrovića su u posljednjih pola sata mirno čuvali prednost i jedino što vrijedi izdvojiti je još jedan pogodak sesvetske momčadi. Juroš je u 81. minuti krenuo u kontru i uposlio Vladimira Petrovića, koji je odmah pronašao Palića, a on je petom asistirao Vojnoviću i udarni napadač Croatije je postavio konačnih 4:0.