Saint-Etienne ponižen u Liga-kupu

Maja Giljanović • četvrtak, 25.09.2008.

Baš kad su nakon pobjede u prošlom kolu - prvom prvenstvenom nakon 6. kola - protiv PSG-a navijači Saint-Etiennea pomislili da im dolaze ljepši dani, uslijedila im je bruka momčadi u 1/16 finala Liga-kupa...

Les Verts Laurenta Rousseyja su u najjačoj postavi dozvolili Guingampu da povede 2:0 u 70. minuti. Vratili su u 82. minuti kakvu-takvu nadu smanjivši preko Gomisa samo da bi u razmaku od samo tri minute (85. Sene i 88. Soumah) krahirali još dvaput i trasirali put drugoligašu u osminu finala.

Proslavio se nije ni Lille - LOSC je bez Marka Marića izgubio u Montpellieru nakon 1:1 u 90 i 2:2 u 120 minuta te 4:2 nakon jedanaesteraca. Drugoligašu s bijele točke nisu uspjeli zabiti strijelci ove sezone triput u prvenstvenim utakmicama De Melo i Obraniak.

Od niželigaša je izgubio i Lorient - 17. u Le Championnatu les Merlus su na svom travnjaku izgubili od Lensa. Lanjski finalist je slomio Gourcuffovu momčad u drugom dijelu dvama pogocima Jemee u 61. i 65. minuti (okruglih 3:0 je postavio Boukari), a Vedran Runje nije branio (nego Milovanović).

Prvu je ovosezonsku pobjedu ostvarila momčad Sochauxa. Bez Ivana Perišića les Doubistes su iz Liga-kupa izbacili Marseille - odlučio je sveprisutni Mevlut Erding prekrasnim udarcem 155-tak minuta prije kraja. Gosti se na Velodrome vraćaju još i s ozljedom Mathieu Valbuene.

Coupe de la Ligue, 1/16 finala:
Montpellier(2) - Lille 1:1 (2:2 nakon produžetaka, 4:2 nakon jedanaesteraca), Metz(2) - Troyes(2) 3:1, Sochaux - Marseille 1:0, Grenoble - Nancy 2:3 (nakon produžetaka), Rennes - Le Mans 2:2 (4:3 nakon jedanaesteraca), Le Havre - Caen 3:1 (nakon produžetaka), Lorient - Lens(2) 0:3, Guingamp(2) - Saint-Etienne 4:1