Zimski sportovi

Jakov Fak svjetski juniorski prvak

Bernard Jurišić • subota, 27.09.2008.

Riječanin Jakov Fak postao je svjetski juniorski prvak u roller-ski biatlonu. Na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj Fak je potukao konkurenciju ostavivši prvog pratitelja više od pola minute iza sebe...

21-godišnji Riječanin Jakov Fak osvojio je naslov svjetskog prvaka u roller-ski biatlonu. Na Svjetskom prvenstvu u francuskom Haute Marienneu u utrci dugoj 12,5 kilometara Fak je na uvjerljiv način došao do naslova najboljeg juniora na svijetu, ostavivši prvog pratitelja više od pola minute iza sebe, uz šest promašenih pucnjeva obojice.

Srebro je osvojio Švicarac Benjamin Weger, a broncu Bugar Krassimir Anev, koji je za Fakom zaostao za minutu i 15 sekundi, uz jedan promašaj manje. Utrku su završila 42 natjecatelja.