1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 28.09.2008, 16:30 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 1000
Suci: Krečak (Šibenik), Ivanković (Split), Žudetić (Pula)

Ivana Strahija • nedjelja, 28.09.2008.

Zanimljiv susret Varteksa i Cibalije završio je pobjedom domaćih, koji su imali veći posjed lopte, više prilika, i na kraju, bolju realizaciju. Vinkovčani se jesu trudili, no nedostajalo im je raspoloženih i preciznih strijelaca.

Mario Andričević
46'
25
Ivan Baraban
64'
7
Adin Džafić
64'
Srećko Lušić

Kako je i najavljeno, u Varaždinu smo pogledali susret dviju podjednakih momčadi. Tako je barem bilo u prvim minutama utakmice, kad dvije intervencije piše vinkovački vratar Burcsa na pokušaje domaćih Brezovca i Lučića, a s druge strane iz kontranapada prijeti Pavličić, no njegov šut sa linije kaznenog prostora odlazi pored vratnice.

Vinkovački čuvar mreže svoju vrijednost dokazuje i u 17. minuti, kad ga prvo iskušava Brezovec iz daljine, a kad mu ispada uhvaćena lopta ponuđeno pokušava iskoristiti i Smrekar, no Burcsa i to zaustavlja. Umalo je pogubna po domaće bila iduća akcija, u kojoj Bagarić pored Šimeka prolazi kao da ovaj ne postoji, no na sreću nije precizan u dodavanju jednom od svojih suigrača.

Šahtar traži igrače

Susret Varteksa i Cibalije su po informacijama koje smo primili pratili i skauti ukrajinskog Šahtara. Po pričanju jednih došli su provjeriti igru Varaždinaca Brezovca, Smrekara i Mujanovića, a po pričanju drugih centar je interesa bio Vinkovčanin Bagarić.

Tada Varaždinci konačno dolaze do toliko željenog pogotka. Sve započinje kornerom Brezovca, a loptu iz opasne zone nikako ne uspijevaju izbaciti Cibalijini igrači. Konačno je glavom u zrak diže Medvid, baš u pravi čas za Mujanovića, koji loptu šalje ravno pod prečku gostujućeg gola za 1:0.

I drugi dio Varteks otvara pritiskom na kazneni prostor Cibalije, a sada se više ne može govoriti o jednakosti, jer su domaći suvereni vladari zelenog travnjaka u Varaždinu. Prvo pokušava Brezovec iz slobodnog udarca, što virtuozno rješava vratar Burcsa, da bi u 55. minuti na semaforu stajalo 2:0. Smrekar je spretno nanizao vinkovačku obranu i vratio loptu za Mumleka, koji iz blizine šalje loptu pored ovog puta nemoćnog vratara.

Varaždinci često svraćaju pred Cibalijinu mrežu. To je moralo uroditi plodom prije ili kasnije, a dogodilo se u 79. minuti. Mumlek pronalazi prazan prostor u koji šalje svoju loptu, Mujanović u pravi trenutak dolazi na pravo mjesto i matira, za čudo, nespremnog Burcsu.

Za kraj prilika za Cibaliju da barem smanji poraz, jakim je šutom do mreže pokušao doprijeti Pavličić, no u svojoj prvoj intervenciji susreta odličan je mladi Dreven.