Borik osvojio Dubrava Cup

Martina Oštrić • utorak, 30.09.2008.

Košarkaši Borik-Puntamike pobjednici su ovogodišnjeg izdanja Dubrava Cup natjecanja. U finalnoj su utakmici pobijedili domaću Dubravu rezultatom 85:69...

Klub iz zadarskog kvarta Puntamike bolje je otvorio susret te ubrzo preuzeo vodstvo koje je s vremenom raslo. Ipak, unatoč prednosti od čak šest koševa (13:7), na prvi se dvominutni odmor odlazi rezultatom 19:17 za goste. Drugu su četvrtinu bolje otvorili košarkaši Dubrave napravivši seriju 8:0 za vodstvo 25:19, no to je bilo sve što su Zagrepčani pokazali u ovoj utakmici.

Premda su Puntamičani na odmor otišli sa samo tri koša prednosti, u drugu su fazu utakmice krenuli agresivnije te su uskoro imali čak 14 koševa viška u odnosu na svoje protivnike (56:42). U posljednjoj četvrtini zadarska momčad, ponajviše zahvaljujući tricama Bulića i Pavića, odlazi na čak 18 koševa razlike i to je bio kraj nadanjima košarkaša Dubrave.

Dubrava, oslabljena za Tomislava Čuljka i Karla Vragovića, nije mogla parirati odličnim Puntamičanima, koji su kažnjavali svaki propust u obrani zagrebačke momčadi. S druge strane, momčad Tihomira Bujana osvajanjem tradicionalnog Dubrava Cup trofeja na najbolji je način najavila ambicije u nadolazećoj sezoni.

Spomenimo i da je treće mjesto osvojila momčad austrijskog XION-a, odnijevši pobjedu nad Posušjem 66:62. Dubravin Danijel Krajačić je s 29 koševa bio najbolji strijelac turnira.

Rezultat: Dubrava - Borik-Puntamika 69:85