Vodeni sportovi

Pali i Francuzi

Ivana Jurica • petak, 03.10.2008.

Vaterpolisti Šibenik NCP-a pobijedili su i najvećeg rivala za osvajanje prvog mjesta na kvalifikacijskom turniru skupine D koji se od četvrtka do nedjelje u Šibeniku. Marseille je poražen s 13:7. Pobjede su u drugom kolu upisali i Mariupol i Duisburg...

Šibenik NCP – Marseille 13:7 (2:1, 7:3, 1:1, 3:2)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik NCP: Moses (14 obrana), Šutalo 2, Maškarić, B. Letica 1, Brlečić 2, Škorić 1, Španja, Brkić 5(1), Sutić, S. Letica 2, Vlahović, Samodol, Jukić, trener: Ivica Tucak.

Marseille: Garsau (4 obrane), Tomašević, Jablonski 2, Audon 2, Tromler 1, Simon, Crousillat, Favry, Vernoux, Bodegas 2, Vandermeuelen, Camarassa, Aspar (3 obrane), trener: Petar Kovačević.

Igrač više: Šibenik NCP 5/9, Marseille 3/7

Peterci: Šibenik NCP 1/2, Marseille -

Tri osobne pogreške: Jablonski 29., Šutalo 30.

Suci: Collantoni (Italija) i Van Der Loo (Nizozemska)

Dvoboj između Šibenik NCP-a i francuskog prvaka Marseillea i prije početka kvalifikacijskog turnira skupine D označen je kao onaj koji će odlučivati o pobjedniku skupine. No, odličnom igrom, posebice u drugoj četvrtini, domaći su vaterpolisti bez većih problema u podnevnom terminu preskočili i francuski sastav i širom si otvorili vrata prvog mjesta.

Domaćine je u početno vodstvo doveo kapetan Edi Brkić koji je precizno realizirao peterac. Već u idućem napadu gosti s igračem više, preko Jablonskog, dolaze do izjednačenja. No, domaćini su na kraju prve četvrtine imali ipak minimalnu prednost, a strijelac je još jednom bio Edi Brkić.

Francuzi su do izjednačenja došli u posljednjim sekundama prvog napada u drugoj četvrtini preko Bodegasa. I jedni i drugi nakon toga realizirali su po jednog igrača više, nakon čega je Šibenik NCP do kraja četvrtine postigao čak šest pogodaka (Brkić, S. Letica i Šutalo po dva), a gosti samo jedan.

Punih pet minuta čekalo se na pogodak u trećoj četvrtini. Iščekivanje je prekinuo Hrvoje Brlečić svojim prvim pogotkom. Do kraja četvrtine gosti su tek jednom pogodili mrežu domaćeg vratara Mosesa koji je u utakmici sakupio čak 14 obrana.

U posljednjih osam minuta gosti nisu uspjeli niti malo ugroziti prednost domaćih vaterpolista. Štoviše, prednost je narasla na konačnih plus šest (13:7). Najefikasniji u redovima Šibenika bio je peterostruki strijelac Edi Brkić, dok su kod Francuza po dva pogotka postigli Jablonski, Audon i Bodegas.