Podravka startala pobjedom

Ivan Ambroš • petak, 03.10.2008.

U prvom susretu kvalifikacija za ulazak u Ligu prvakinja Podravka Vegeta je savladala Itxako 29:27 (17:15) i napravila veliki korak ka plasmanu u elitno europsko natjecanje za rukometašice.

Itxako je otvorio utakmicu golom Berenguel. Odmah je uzvratila Penezić. U 10. minuti domaće rukometašice imaju dva gola prednosti 5:3, ali Podravka do kraja prvog poluvremena uspijeva preokrenuti rezultat na 14:17. Nakon toga Pedersen je zabila za 15:17, konačan rezultat prvog dijela.

Na početku drugog poluvremena Podravka bježi na 16:20, međutim tada Itxako kreće u ofenzivu i rezultat je izjednačen na 23:23. Zovko tada povlači odlučujući potez utakmice i traži time-out nakon kojeg Zebić zabija za 23:24. Probudila se obrana naših prvakinja i Podravka predvođena sjajnom Zebić dolazi prvo do četiri gola prednosti (23:27), da bi Pasičnik zabila za 23:28. Tada se u potpunosti raspada igra španjolskih doprvakinja čiji trener dobija dvije minute isključenja. Podravka je mirno privela susret kraju za konačnih 27:29.

Kod naših prvakinja istakle su se sjajne Penezić i Franić s po šest golova i Zebić s pet golova. Najbolji strijelac kod Španjolki je bila Penna također s pet golova.

Velika pobjeda ekipe Zdravka Zovka protiv domaćina turnira širom je otvorila vrata Lige prvakinja.