Zoran Zdelar • subota, 04.10.2008.

Ognjen Vukojević postigao je na gostovanju u Harkivu pogodak za vodstvo svojeg Dynama...

Hrvatskom reprezentativcu Ognjenu Vukojeviću očito nije potrebno previše vremena za aklimatizaciju u Ukrajini te je odigrao još jednom vrlo dobro, a ovog je puta postigao i vodeći pogodak na gostovanju u Harkivu.

Prvo poluvrijeme odigrano je bez golova, a onda je "lavinu" pokrenuo upravo Vukojević pogotkom glavom u 58. minuti za 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije Harkiv si zabija autogol, a onda je pobjedu kijevskog Dynama potvrdio Bangoura najprije pogotkom iz jedanaesterca u 64. minuti, a onda je protivniku zadao i konačni udarac golom za 4:0 u 88. minuti.

Slavenu Biliću informacija da je Vukojević zabio gol zasigurno će biti značajna, tim više što mu je to uspjelo upravo na terenu na kojem će se Hrvatska idućeg tjedna sučeliti s Ukrajinom u kvalifikacijama za SP 2010.

Dynamo se trenutno nalazi na vrhu prvenstvene ljestvice nakon odigranih deset kola, ali samo zahvaljujući boljoj gol razlici od Metalurha iz Donecka koji također ima 25 bodova.