Podravka bolja i od Njemica

Ivana Strahija • subota, 04.10.2008.

Kokice su i u drugom danu kvalifikacijskog turnira za Ligu prvaka bile odlične. S +4 dobile su Leipzig i tako široko otvorile vrata najelitnijeg europskog natjecanja.

Nakon prvog najvećeg koraka, u kojem su naše rukometašice bile bolje od Itxaka, današnjim su slavljem protiv Njemica Koprivničanke praktički osigurale ulazak u Ligu prvakinja. I danas je pobjedu donijela bolja realizacija, jer premda su igračice Leipziga stvarale više prilika za pogodak, naše su imale bolji postotak šuta.

Utakmica je bila izjednačena samo do 4:4, i premda je njemačka vratarka pokušavala zaustaviti Koprivničanke, Podravka je skoro imala 8:6, a potom i velikih 12:7. Leipzig traži time-out, a nakon "ribanja" od strane trenerice Heine Jensen, Podravkine protivnice malo su se opomogle, pa se na poluvrijeme odlazi sa +3 za naše.

Ni u drugom dijelu susreta navijači Leipziga nisu vidjeli bolje lice svoje ekipe. Inače odlične Ulrike Stange i Karolina Kudlacz nisu mogle sve same, pogotovo zato što u prijašnjem susretu jaka Mette Ommundsen nije ni jednom zapucala po golu. Njemice ispuštaju previše lopti, što naše rukometašice znaju iskoristiti, dok u posljednjim minutama, s prednošću od +4, igračice Podravke ne srljaju, već susret mirno privode kraju.

Ekipa Zdravka Zovka u Španjolskoj je tako dokazala svoju kvalitetu, a od velikog je značenja za naše rukometašice bila i solidna klupa, s kojom se momčad iz Leipziga nije mogla pohvaliti.