Popović sjajno krenuo

Branimir Korać • nedjelja, 12.10.2008.

Startalo je i rusko košarkaško prvenstvo. Već na samom startu sjajnu utakmicu odigrao je Marko Popović koji je povukao Uniks do visoke pobjede...

Uniks je na startu prvenstva gostovao u Rostovu kod Lokomotiva i upisao visoku pobjedu 90:68. Malo tko je mogao na poluvremenu predvidjeti ovakav rasplet obzirom da su domaćini na odmoru vodili 43:36. Međutim, sjajna igra u drugih 20 minuta donijela je gostima veliki preokret i visoku pobjedu. Marko Popović bio je prvi strijelac gostiju s 20 poena (6/17) čemu je dodao šest skokova i pet asistencija za 37 minuta. 20 poena dodao je i Tariq Kirksay dok je Krešimir Lončar svojoj bivšoj momčadi za 25 minuta ubacio deset poena (4/8) uz osam skokova i tri asistencije. Kod domaćina Fred House ubacio je 17 poena, a Sergej Vorotnikov dodao je 15 poena.

Pavel Agapov propustio je odvesti CSK Samaru u produžetak protiv Urala. U neizvjesnom susretu po isteku vremena Agapov je imao dva slobodna bacanja kod rezultata 84:82 za goste, međutim ubacio je samo jedno i Ural je proslavio pobjedu. Vanja Plisnić kod gostiju ubacio je 19 poena uz deset skokova, a Christian Dalmau dodao je 19 poena i sedam asistencija. U domaćem sastavu briljirao je Marquee Perry s čak 42 poena (14/20) dok je 13 poena uz šest skokova dodao Eric Hicks.

Triumf je očekivano lako stigao do pobjede protiv Universiteta iz Surguta. Konačan rezultat glasio je 100:85, a prednost domaćina mogla je biti i viša da nije bilo opuštanja u završnici. Sergej Toporov ubacio je 19 poena uz pet skokova, a Alan Andersen dodao je 16 poena. Kod gostiju Slavko Stefanović ubacio je 21 poen uz pet skokova, a Lionel Chalmers dodao je 16 poena.

Uz dosta muke Himki je došao do pobjede protiv Spartaka iz St. Petersburga 72:70. Favorizirani Himki imao je uoči posljednje dionice visokih plus 14, ali onda je odigrao vrlo loše tu završnu fazu susreta i Spartak je ozbiljno zaprijetio. Maciej Lampe kod pobjednika ubacio je 23 poena uz deset skokova, a Vitalij Fridzon dodao je 14 poena. Kod gostiju Egor Mešerjakov ubacio je 23 poena uz devet skokova, a Zahar Pašutin dodao je 16 poena. Joseph Blair dobro je zatvorio reket uhvativši 11 lopti.

Rusko prvenstvo:
CSK VVS Samara - Ural Great 83:84, Triumf - Universitet Surgut 100:85, Lokomotiv Rostov - Uniks Kazan 68:90, Himki - Spartak St. Petersburg 72:70.