Barceloni prvi poraz

Sanja Čalić • srijeda, 15.10.2008.

U susretu kojim je započelo četvrto kolo španjolske lige Kalise Gran Canaria nanijela je na svom parketu prvi prvenstveni poraz Barceloni...

Već od prve četvrtine domaća je momčad počela graditi svoje vodstvo ponajprije izvrsnom obranom, odnosno dominacijom u obrambenom skoku koja im je, uz učinkovitost u napadu Englisha i Augustinea do poluvremena donijela prednost od deset poena. Barcelona je u trećoj dionici tek donekle smanjila zaostatak, no do preokreta ipak nije uspjela doći (68:57), čime je Tau Ceramica ostala jedina dosad neporažena momčad u prvenstvu.

Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bili su Augustine (16 poena, pet skokova) i English (14 poena, četiri skoka), dok Barceloni nije pomoglo ni 20 poena Navarra uz kojeg je tek Iliyasova (deset poena) imao dvoznamenskasti učinak.

ACB liga, četvrto kolo:Kalise Gran Canaria – Regal F.C. Barcelona 68:57