Zimski sportovi

Presudna druga trećina

Goran Markuš • srijeda, 15.10.2008.

KHL Zagreb je pretrpio drugi poraz u trećoj utakmici Panonske lige protiv HK Vojvodine iz Novog Sada. Nakon pet odigranih susreta KHL Zagreb je pao na peto mjesto dok se drugi hrvatski predstavnik, KHL Mladost nalazi na četvrtoj poziciji…

Gostovanje u Novom Sadu nije prošlo najbolje za naš KHL Zagreb. Prvu trećinu mogli smo gledati poprilično izjednačenu, ali i oštru borbu za prevlast na ledu da bi se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1. Upravo u prvih 20 minuta Veprovi dolaze do svog jedinog gola u utakmicu, a strijelac je Mario Sertić.

Drugu trećinu utakmica se lomi i domaćini bježe na nedohvatljiva četiri gola prednosti da bi u posljednjih 20 minuta primili i šesti gol za konačnih 6:1. Ovu utakmicu, prepunu isključenja s obje strane, Veprovi moraju što prije ostaviti iza sebe te se okrenuti sljedećem velikom ogledu u Panonskoj ligi, gradskom "derbiju" sa KHL Mladost.

Podsjetimo se kako su do sada odigrane četiri utakmice u Panonskoj ligi. U prvoj rundi KHL Zagreb je dva puta zaigrao u gostima. Prvi susret protiv Partizana uspjeli su dobiti tek nakon penale što im je osiguralo fantastična dva boda već na samom startu Panonske lige.

7.10. putovali su u posjet Crvenoj Zvezdi koja je sličnom taktikom ovoj HK Vojvodine (pritisak i rezultatski bijeg u drugoj trećini) uspjela osvojiti sva tri boda protiv našeg predstavnika koji se nakon jučerašnjeg susreta nalazi na petom mjestu u ukupnom poretku lige.

Valja spomenuti i drugog hrvatskog predstavnika u Panonskoj ligi, KHL Mladost koji je nakon dva susreta još uvijek ispred Zagreba, sa jednim bodom prednosti. Naime, dečki sa Šalate probudili su se nakon teškog domaćeg poraza protiv Partizana (1:6) i lakom pobjedom protiv HK Novi Sad (8:4) osvojili svoje prve bodove u ligi.

Sljedeći susret, onaj između Zagreba i Mladost na rasporedu je 24.10.2008.