1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 19.10.2008, 15:30 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 2.000

Ante Pažanin • nedjelja, 19.10.2008.

Slaven Belupo je na svom Gradskom stadionu potpuno nadigrao Croatiju Sesvete zabivši čak četiri gola i potvrdivši tako još jednom izvrsnu domaću formu. Danas pomalo nesigurnog gostujućeg vratara Radoša svladali su redom Posavec, Vručina i Jurić...

Antun Palić
57'
8
Mario Čižmek
78'
15
Zedi Ramadani
79'

Ljupko Petrović

Prvo uzbuđenje vidjeli smo već u 8. minuti kada je dobro prodro Gregurina, a vratar Croatije Radoš je uz malo nesigurnosti obranio gol, a već u sljedećoj minuti dobro je tukao Vručina, Radoš je obranio, ali ponovno pomalo nesigurno. Od početka je Slaven preuzeo inicijativu i bio opasniji za gol gostiju. U 14. minuti ponovno je bio opasan Vručina koji je nakon lijepog slaloma kroz protivničku obranu pucao, ali je udarac bio neprecizan. Croatia se dobro i disciplinirano branila i iz brzih kontri pokušavala ugroziti vrata Rodića. Prvu opasnost gosti su stvorili u 23. minuti kada je Juroš tukao izvana, a lopta je fijuknula uz lijevu vratnicu. Prvi gol vidjeli smo u mreži Croatije i to u 26. minuti zahvaljujući velikoj grešci gostujućeg vratara. Radošu je nakon jednog ubacivanja već uhvaćena lopta iskliznula iz ruke, Posavec se dobro snašao i samo ubacio loptu u prazan gol.

Domaći su i dalje diktirali tempo i napadali, dok su Sesvećani teško dolazili u napad. U 33. minuti ponovno je bilo opasno pred vratima Croatije, Posavec je dobro ubacio, a Rogulj je iz odlične pozicije zapucao dobru šansu i poslao loptu iznad grede. Šest minuta nakon toga vidjeli smo i prvi udarac gostiju u okvir vrata kada je pucao Polovanec, ali Rodić je lako obranio. Iako su bili manje opasni u napadu gosti se ni u kojem slučaju nisu došli braniti nego su težili otvorenoj igri. U takvoj igri nije bilo nikakve nervoze niti oštrih startova s obje strane. Minutu prije kraja poluvremena Vručina je nakon dobrog ulaska u 16 metara tukao, ali ovaj put je Radoš bio siguran uhvativši loptu u ruke. U 45. minuti Slaven je imao sjajnu šansu doći do dva gola razlike, nakon dodavanja Gregurine Jurić je dobro zaobišao Radoša i poslao loptu prema praznoj mreži, no tamo se u pravom trenutku našao Mus i izbacio loptu s crte.

Bilo je to sve za prvih 45 minuta u kojima je Slaven zasluženo došao do vodstva. Farmaceuti su bili opasniji i aktivniji, dok je Croatia unatoč dobroj igri u polju bila neopasna pred vratima domaćeg vratara Rodića.

Početkom drugog dijela, već u 49. minuti domaći su dobili veliku priliku povećati vodstvo kada je Čičak u šesnaestercu srušio Jurića, a sudac Svilokos je opravdano pokazao na bijelu točke. S bijele točke pak Vručina je bio siguran za 2:0 Slavena. Drugo poluvrijeme proticalo je kao i prvo, u inicijativi Farmaceuta koji su i dalje opsjedali gol Croatije. U 58. Slaven je došao i do 3:0, Vručina je s lijeve strane kaznenog prostora krasno ciljano pucao, a lopta je od lijeve vratnice odsjela iza nesretnog Radoša. S obzirom na dotadašnji tijek utakmice i stanje snaga na terenu već se u tom trenutku moglo reći da je pitanje pobjednika već riješeno. Nakon trećeg pogotka ritam utakmice je malo pao, domaća momčad je oslabila pritisak na protivnički gol dok su gosti bezuspješno pokušavali izvesti neki opasan napad iz kojeg bi zabili barem počasni pogodak. Umjesto počasnog pogotka Sesvećana vidjeli smo još jedan gol Slaven Belupa, nakon jedne oduzete lopte Jurić je u 69. minuti rutinirano iz blizine savladao Radoša za uvjerljivih 4:0.

Do kraja utakmice Slaven je uspio sigurno zadržati vodstvo i privesti sve kraju dok Croatia nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti Rodiću. Sve u svemu zaslužena pobjeda Slaven Belupa koji je tijekom 90 minuta bio u potpunosti bolji i raspoloženiji protivnik i još jednom pokazao koliko je dobar na Gradskom stadionu u Koprivnici.