Zimski sportovi

Žuti potpuno nadigrali Veprove

Goran Markuš • subota, 25.10.2008.

Iako brojni gledatelji ne mogu biti zadovoljni viđenom igrom gosti doma odlaze i više nego zadovoljni, sa nova tri boda i preuzimanjem vodeće pozicije nakon drugog kola Panonske lige…

Iako možda ne pokazanom igrom, ali onda barem rezultatski imali smo jednu zanimljivu utakmicu tijekom prvih 30-ak minuta igre. Odličnom kombinacijom u sedmoj minuti Denis Kadič dolazi do paka i pogađa gol Zagreba za vodstvo koje gosti čuvaju do 16. minute kada Tadija Mirić zabija za 1:1.

Veselje domaćina, nažalost, traje samo dvije minute kada po drugi puta Kadič dolazi u posjed paka i ponovno gađa suprotni gol za 1:2 nakon prvih 20 minuta igre. Otvaranje druge trećine domaćini nisu mogli niti bolje zamisliti jer već unutar prve minute Matija Kopajtić pogađa gol i izjednačuje rezultat na 2:2.

Međutim, tu počinje show gostiju koji u sljedećih 15 minuta čak pet puta šalju pak u gol Nenada Škrapeca i Siniše Blagusa. Tako su se Nikša Trstenjak, Janko Kučera, Igor Jačmenjak, Tomislav Grozaj i Tomislav Čunko također upisali u listu strijelaca te odveli svoj klub na korak do nove pobjede.

7HK Novi Sad10

U posljednjoj trećini gosti rutinski dovode utakmicu kraju pri čemu još dva puta šalju pak u gol domaćina. Prvi puta na pravom mjestu je bio Damir Jakovac dok je nakon njega svoj drugi pogodak postigao Tomislav Grozaj. U 56. minuti Mirić postiže počasni gol Zagreba za konačnih 3:9.

Iako smo vidjeli čak 74 udarca prema golu (33:41) mora se napomenuti kako je za gledatelje ovo bila još jedna blijeda borba dvojice klubova između kojih su nekada iskre letjele na sve strane. Bez obzira na kvalitetu igre Mladost je sigurno zadovoljan rezultatom koji ih nakon dva odigrana kola Panonske lige vraća na sam vrh ispred drugoplasiranog Partizana. KHL Zagreb se sa svoja dva boda nalazi na petoj poziciji.

U sljedećoj te ujedno prvoj utakmici trećeg kola po prvi puta u Panonskoj ligi na led će izaći HK Beostar kojemu u goste dolazi naš KHL Zagreb. Susret je na rasporedu 26.10.2008.