Šibenčankama derbi

Ivana Jurica • nedjelja, 26.10.2008.

U hrvatskom derbiju u okviru trećeg kola multipower regionalne WABL lige pobjeda je ostala na Baldekinu domaćim košarkašicama. Unatoč činjenici da su Gospićanke vodile 38 minuta utakmice, na kraju su se ipak radovale Jolliete koje su slavile rezultatom 59:56...

Susret s dvostrukim europskim prvakinjama u Euroligi u srijedu očito je ostavio traga na domaćim košarkašicama. Gospićanke bolje ulaze u utakmicu i već na startu vode s 8:0. Prvi koš Šibenčanke postižu tek u petoj minuti utakmice (Jinks). Košem Ivezić Gospićanke su imale i prednost od 11 koševa (3:14), ali do kraja poluvremena Jolly koševima Nede Lokas smanjuje na 7:14.

Niti u drugoj četvrtini nije se puno toga promijenilo. Gospićanke su i dalje vodile. Nakon trice Latvijke Eible gošće u 15. minuti ponovno imaju okruglih deset koševa prednosti (14:24). Šibenčanke je na tom zaostatku držala Amerikanka Kerri Gardin koja je pogađala s linije slobodnih bacanja. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 19:29.

U trećoj je četvrtini stvar u svoje ruke preuzela Constance Jinks. Sa sedam koševa u prvom dijelu četvrtine držala je svoju momčad da ne ode na još veći zaostatak. Košem M. Vrsaljko Gospić CO je imao i +14 (30:44). Tada Bralić u igru uvodi Nizozemku Kooij što se pokazuje vrlo dobrim potezom. Kooij prvo na kraju treće četvrtine pogađa za dva, a na otvaranju posljednje dionice igre i važnu tricu za minus sedam (41:48).

Tricom Jinks sa zvukom sirene Joliiete su došle do izjednačenja (52:52) tri i pol minute prije kraja utakmice. Gardin je nakon toga pogodila za prvo vodstvo svoje momčadi, ali Lamischa tricom vraća na početak. U idućem napadu domaća kapetanica Jurčević promašuje tricu, no skokom u napadu, a zatim i realizacijom iskazuje se Marta Čakić. Pobjedu domaćih potvrdila je Jurčević s linije slobodnih bacanja.

Najefikasnije u redovima domaćih košarkašica bile su Amerikanke Jinks s 14 i Gardin s 11 koševa, dok su kod gošći po 12 koševa postigle Gambiraža i M. Vrsaljko, a Ivezić je dodala 11 koševa.

Jolly JBS Šibenik – Gospić CO 59:56 (7:14, 12:15, 17:17, 23:10)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 200

Jolly JBS Šibenik: Jurčević 6, Čakić 6, Kooij 5, Lokas 4, Jinks 14, Mišura 4, Gardin 11, Zubak, Gulin, Ivaković 6 (10 skokova), Terglav – Tratsiak 3, Erak, trener: Stipe Bralić.

Gospić CO: Ivezić 11, A. Došen, Stilinović, D. Došen, Gambiraža 12, Zubak, Eible 6, A. Vrsaljko, Luketić, M. Vrsaljko 12 (10 skokova), Salopek 8, Lamischa 7 (12 skokova), trener: Zoran Oštrić.