Borik pregažen u Dubravi

Martina Oštrić • nedjelja, 26.10.2008.

Treće kolo A1 lige odvelo je košarkaše Borika-Puntamike "na ruke" zagrebačkoj Dubravi. Momčad Dubrave naplatila je dugove za dva poraza na startu sezone, te nanijela visok poraz Zadranima. Utakmica je završila rezultatom 90:63...

Nakon dva poraza u početne dvije utakmice, Dubrava je, osvježena novim trenerom Jakšom Vulićem, na svom terenu dočekala momčad Borika Puntamike. Za razliku od iznimno neraspoloženih Puntamičana domaći su košarkaši odlično otvorili utakmicu, te su vrlo brzo stekli veliku prednost od 14:3. Momčad Tihomira Bujana odgovara serijom 5:0, no ozbiljnije prijetnje za domaćine ipak nema, pa se u drugu dionicu ulazi rezultatom 24:14.

U drugu četvrtinu gosti predvođeni Marinom Šarlijom ulaze nešto agresivnije, te uspjevaju smanjiti rezultat. Ipak, Dubravaši se nisu dali smesti, te se trima tricama Jurice Smiljanića ponovno rezultatski dižu. Na odmor se otišlo s velikih 19 razlike (43:24).

Momčad iz Dubrave kao da je igrala svoju utakmicu u kojoj Puntamičani kao da ne sudjeluju. Nakon tri minute drugog poluvremena domaći su već imali 29 poena razlike dok potpuno dekoncentrirani gostima ništa nije polazilo za rukom, te se prednost Dubrave nakon treće četvrtine popela na velikih 33 poena.

U četvrtoj se četvrtini već sve znalo, ostalo je jedino pitanje s koliko će se koševa u mreži momčad Puntamike vratiti u Zadar. U posljednjoj je četvrtini momčad Borika ubacila šest koševa više od svojih protivnika, no to im je u konačnici pomoglo jedino da ublaže ionako prevelik poraz.

Najbolji igrač gostujuće momčadi bio je već spomenuti Marino Šarlija s 14 poena te Marko Žorž sa 12. Kod domaćina Petar Ćosić otežao je Borikov poraz sa 14 poena, a pridružili su mu se Jurica Smiljanić i Željko Šakić s jednim poenom manje.

Nakon tri kola Dubrava je Boriku prepustila posljednje mjesto na ljestvici, dok su se Zagrepčani, zahvaljujući boljoj koš-razlici popeli na šesto. U sljedećem kolu obje momčadi idu u goste - Puntamika će prvu gostujuću pobjedu tražiti u Trogiru, dok će Dubrava put Rijeke.

Rezultat utakmice: KK Dubrava - KK Borik-Puntamika 90:63