Križancu samo bod kod Vejića

Maja Giljanović • nedjelja, 26.10.2008.

Zenit hrvatskog reprezentativca Ivice Križanca osvojio je samo bod na gostovanju u Tomsku. Još uvijek aktualni prvaci su poveli, ali je Tom reprezentativnog mu suigrača Hrvoja Vejića brzinski izjednačio i odolio sljedećih 70 minuta...

Zenitu je ovo nakon velebne 8:1 pobjede protiv Luči Dragana Stojkića i Matije Kristića te tadašnjih im trenera Zorana Vulića 5. listopada treći uzastopni remi. Kiksali su, naime, prošli vikend u Nalčiku kada im je Spartak otrgnuo dva boda u 87. minuti (2:2), a potom je slijedilo samo 1:1 protiv BATE Borisova u utorak u Ligi prvaka.

Tom, pak, nije slavio još od 21. rujna i 2:0 protiv Tereka iz Groznog, ali 12. momčadi lige i bod protiv gostiju iz Sankt Petersburga koji su poveli u 20. minuti golom Fajzulina, a Tom poravnao u 23. preko Maznova, je uspjeh.

Amkar Tomislava Dujmovića (odigrao svih 90 minuta i u 85. zaradio žuti) je u Permu odigrao nulu s Lokomotivom i vratio četvrtu poziciju koju mu je jučerašnjim trijumfom protiv Tereka na 24 sata preuzeo Pletikosin Spartak.

Zenit je sada šesti i s odigranom utakmicom manje od lidera Rubina za Tomasom i suigračima mu zaostaje čak 18 bodova. CSKA na drugom mjestu koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka mu bježi osam bodova, a treće, četvrto i peto mjesto Dinama, Amkara i Spartaka (Kup UEFA) pet, dva odnosno bod.