Ponovno smjena na vrhu

Antonija Pavlić • nedjelja, 26.10.2008.

U današnja su tri susreta šestog kola portugalske Prve lige dvije pobjede ubilježile domaće momčadi, dok je jedan susret završio neodlučenim ishodom. Benfica je na svom stadionu sa 2:1 nadigrala Naval, dok je Nacional zahvaljujući minimalnoj pobjedi nad Setubalom preuzeo vrh tablice od, jučer senzacionalnog Leixoesa. Maritimo i Rio Ave su, svaki s golom u svojoj mreži, u posljednjem susretu pak podijelili bodove...

Nije se jučerašnja "senzacija dana", Leixoes, dugo zadržao na čelu kolone najboljih portugalskih klubova. Danas je tu zahtjevnu zadaću preuzela Nacional Madeira, zahvaljujući trobodu upisanom kod kuće protiv Setubala, ali i odličnoj gol-razlici, koja im je omogućila da na vrhu preskoče Portovog jučerašnjeg "krvnika". Slavlje je svojoj momčadi, nakon igranja rukom u šesnaestercu igrača Setubala, donio Nene u 77. minuti.

Benfica je treće mjesto na tablici očuvala današnjom rutiniranom pobjedom protiv Setubala, a sva su tri pogotka, zanimljivo, pala u posljednjih pola sata igre. Prvo je Luisao u 71. doveo Benficu do vodstva, da bi na početak sve vratio Marcelinho osam minuta prije kraja susreta. Konačnih 2:1 četiri je minute prije isteka regularnih 90 postavio Cardozo.

U posljednjem su susretu dana Maritimo i Rio Ave miroljubivo, svaki s jednim postignutim pogotkom, podijelili bodove. Za goste je dalekometnim, ali preciznim udarcem pogodio Niquinha u 76. minuti, da bi domaćinima bod donio Baba glavom u 87. minuti.