Novo slavlje Šibenčanki

Ivana Jurica • srijeda, 29.10.2008.

Košarkašice Jolly JBS-a u trećem su kolu Eurolige na domaćem terenu upisale novu pobjedu. Nakon francuske ekipe proteklog tjedna, Baldekin je ovoga puta poražena napustila ekipa Praga. U izjednačenoj utakmici gdje je prednost bilo malo na jednoj malo na drugoj strani, pobjeda je na kraju pripala domaćim košarkašicama rezultatom 76:70.

Jolly JBS – ZVVZ USK Prag 76:70 (24:17, 13:20, 18:18, 21:15)

Šibenik, dvorana Baldekin, gledatelja 400

Suci: Stojovski (Makedonija), Giansanti (Italija) i Bijedić ( BIH)

Jolly JBS Šibenik: Jurčević 17, 6 Kooij, Lokas 26, Jinks 26 (6 skokova), Mišura 2, Gardin 10 (11 skokova), Zubak, Gulin, Ivanković 6, Terglav – Tratsiak, Veselkovski 9 (6 asistencija), trener: Stipe Bralić.

ZVVZ USK Prag: Swin, Ferancikova 12 (12 skokova), Bartonova 2, Whalen 21 (5 asistencija), Maltsi 9 (6 skokova), Peckova, Kireta 2, Bednarova 10, Le Drean 7 (6 skokova), Matić 7, Elhotova, trener: Lubor Blazek.

Gošće nešto bolje ulaze u utakmici i tricom Maltsi vode 5:1. Kapetanica domaćih Ivana Jurčević uzvraća s dvije trice za redom za 7:7, a nakon njene treće trice u razmaku od nekoliko minuta Jolly po prvi put vodi (10:9). Jurčević se priključuje i Amerikanka Jinks pa prednost domaćih košarkašica na kraju prve četvrtine iznosi sedam koševa (24:17).

Nakon trice Jinks na otvaranju druge četvrtine Jolly ima i najveću prednost do tada, plus osam (27:19). No, Čehinje na krilima Ferancikove dolaze do samo minus jedan (31:30) dvije minute prije odlaska na odmor. Na predah se odlazi potpuno izjednačeno, rezultat je 37:37.

Whalen češku ekipu dovodi u vodstvo početkom treće četvrtine. No, košem nove igračice Monike Veselovski i dvjema tricama Jurčević domaće košarkašice ponovno dolaze do prednosti (49:45). U malo zaostatku gostujuću ekipu drži raspoložena playmakerica Whalen.

I u posljednjih deset minuta ulazi se potpuno izjednačeno (55:55). Tricom Bednarove gošće u 32. minuti vode s 60:57. Ali Veselovski i Ivanković vrlo brzo vraćaju prednost na domaću stranu. Neizvjesno je bilo do samog kraja. Whalen je gošće ponovno dovela u vodstvo od 66:62, no, Jinks Jolliete vraća na minus dva (64:66), a u sljedećem napadu tricom donosi vodstvo (67:66). Minutu prije kraja susreta Jolly ima plus dva, Gardin pogađa u idućem napadu, istom mjerom uzvraća i Maltsi. Ali, Jinks i Veselovski s linije slobodnih bacanja potvrđuju pobjedu Šibenčanki.

Najefikasnije u ekipi Jollyja bile su Jinks s 26 koševa i Jurčević sa 17 koševa, dok je kod Čehinja najefikasnija bila Whalen s 21 košem. U češkom sastavu igra i naša Sonja Kireta koja je na terenu provela 18 minuta i pri tome je upisala dva koša i četiri skoka.