Lelas odlična u visokoj pobjedi

Branimir Korać • četvrtak, 30.10.2008.

Treće kolo Eurolige košarkašica donijelo je po nekoliko vrlo neizvjesnih susreta od kojih je prednjačio onaj između Jekaterinburga i Ros Casaresa koji je riješen u produžetku. Bourges je nastavio sa sjajnom igrom, a u novoj pobjedi odlična je bila i naša Ana Lelas...

Skupina A

Bešiktaš i Halcon Avenida upisali su po pobjedu u prva dva kola. U Istanbulu su bile uspješnije gošće iz Španjolske koje su u izjednačenom susretu na kraju slavile 67:61. Odlučila je bolja igra u drugom poluvremenu kada su se vratile iz zaostatka od 11 poena i došle do bodova. Le'Coe Louise Willingham bila je najefikasnija kod gošći s 15 poena, a Donnette Snow dodala je 13 poena i čak 16 skokova. U domaćem sastavu Shay Doron ubacila je 17 poena, a Laura Ashley Harper dodala je po 10 poena i skokova. Korana Zanze igrala je 22 minute i ubacila je devet poena (3/7) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Bourges je očekivano pregazio Nadeždu 79:45. U neravnopravnom susretu domaća ekipa vodila je nakon tri četvrtine s čak 62:27 i bilo je samo pitanje s kolikom će prednosti vodeća ekipa skupine slaviti protiv najslabije ekipe u skupini. Endene Miyem i naša Ana Lelas bile su najbolje u domaćem sastavu s po 16 poena. Lelas je dodala i pet asistencija i dva skoka za 24 minute. Kod gošći Zane Tamane ubacila je 12 poena uz devet skokova.

Skupina B

U derbiju skupine B susreli su se Gambrinus Brno i moskovski CSKA. U neizvjesnom dvoboju domaće igračice odnijele su pobjedu protiv favoriziranih Moskovljanki 70:65 zahvaljujući seriji 7:0 od 36. do 38. minute koja ih je odvela na nedostižnih plus sedam. Kod Brna istaknule su se Timea Ivkovicne Beres s 15 poena i 10 skokova i Zuzana Zirkova s 13 poena. Kod CSKA Rebecca Lynn Hammon ubacila je 18 poena, a Katie Douglas ubacila je 16 poena uz sedam skokova.

Lille je i nakon trećeg kola u potrazi za prvom pobjedom. Na gostovanju u Sopronu upisale su visok poraz 81:57 u susretu kojim su domaće igračice konstantno dominirale. Amber Holt bila je nezaustavljiva s 23 poena i 13 skokova, a Jelena Milovanović dodala je 20 poena. Kod Lillea Jolene Anderson ubacila je 19 poena uz sedam skokova, a Geraldine Robert ubacila je 14 poena uz 11 uhvaćenih lopti.

Vodeća ekipa skupine Venezia dosta se mučila s Rigom. Tek u drugom poluvremenu domaće igračice preuzele su kontrolu nakon odlične druge četvrtine u kojoj su eliminirale zaostatak s poluvremena. Daliborka Jokić i Vanessa Hayden-Johnson s po 12 poena bile su najefikasnije kod Venezije, a Rigi nije pomoglo ovaj put niti 30 poena Essence Carson.

Skupina C

Odličnu utakmicu odigrali su Jekaterinburg i Ros Casares. Ruskinje su slavile u produžetku 89:81 nakon iznimno uzbudljivih 40 minuta. Gošće su vodile s plus 15 na poluvremenu, ali Ruskinje su se u drugom dijelu vratile u igru te imale u rukama pobjedu u regularnom dijelu sve do sekundu prije kraja kada Valdemoro pogađa za produžetak. U dodatnih pet minuta Španjolke ostaju bez snage i Jekaterinburg odnosi pobjedu. Cappie Pondexter ubacila je 23 poena uz pet skokova, a Ana Bibrzycka dodala je 22 poena i pet skokova. Kod Ros Casaresa Valdemoro je ubacila 22 poena uz pet skokova, a Erika Machado ubacila je 16 poena uz 15 skokova.

Skupina D

Spartak je u skupini D s lakoćom slomio otpor Fenerbahčea i vrlo visoko slavio 95:52. Gošće su bile neravnopravan protivnik, već u prvom poluvremenu dosta su zaostajale, a odlična klupa Spartaka u nastavku je dodatno povećala prednost. Lauren Jackson s 19 poena i sedam skokova te Sylvia Fowles s 18 poena i 11 skokova bile su najzapaženije kod Spartaka, a u gostujućem sastavu Tamika Sutton-Brown ubacila je 15 poena, a Nicole Powell 14 poena uz pet skokova.

Montpellier se do posljednje dionice igre odlično držao protiv favoriziranog Vilniusa, ali nije izdržao. U posljednjoj dionici gošće iz Litve brzo su se odvojile i sačuvale prednost do kraja susreta za rutinsku pobjedu 78:67. Jurgita Streimikite s 18 poena i Crystal Langhorne s 14 poena i 12 skokova bile su najbolje kod Vilniusa, a u domaćem sastavu Sheana Mosch s 19 poena i Khadijah Whittington s 18 poena.

Košice ostaju stopostotne i nakon trećeg kola. Na gostovanju u Italiji pregazile su Familu Schio sa 76:60 odličnom igrom u drugom dijelu kada su Talijanke ostale limitirane na svega 22 poena. Sidney Spencer s 25 poena i sedam skokova te Liron Cohen s 18 poena i pet skokova nose najveće zasluge za pobjedu Košica. U domaćem sastavu Laura Macchi ubacila je 17 poena, a Elisabetta Moro dodala je 10.