Budimir posramio Panathinaikos

Maja Giljanović • četvrtak, 30.10.2008.

Ergotelis je golom Marija Budimira neočekivano odnio sva tri boda s gostovanja protiv Panathinaikosa u Ateni...

Panathinaikos je Ergotelis nekadašnjeg igrača Hajduka i Šibenika Marija Budimira ugostio u zaostaloj utakmici 4. kola, a nakon što je prešao u vodstvo odmah u 7. minuti (Gabriel) malo se tko nadao drugačijem ishodu od sva tri boda na kontu Atenjana.

Dojučer se devetoplasirani gosti, međutim, vraćaju i u samo pet minuta drugog poluvremena preokreću rezultat golovima Koutsianikoulisa u 47. i 50. minuti. Christodoupoulos dvije minute poslije izjednačava na 2:2, ali u 62. minuti upravo Budimir zabija nakon velike greške PAO-ve obrane pobjednički gol kojim je Ergotelis izbio na visoko četvrto mjesto ispred među ostalima i Panathinaikosa (šesti).

Druga je ovo uzastopna utakmica pred njihovim navijačima nakon 2:2 protiv Iraklisa da Henk Ten Cateova momčad ispušta bodove nakon što prva povede, a pobjeda im, pak, izmiče još od 5. listopada kada je i Ante Rukavina zabio svoj prvijenac (2:0 protiv Levadiakosa).

I sam bivši igrač Šibenika i Hajduka, Rukavina je za zelene zaigrao od 66. minute, Marija Galinovića je na vratima 19-erostrukog (zadnji put 2004.) prvaka mijenjao Alexandros Tzorvas, a Budimir je za goste iz Herakliona odigrao cijelu utakmicu.