Vodeni sportovi

Loš dan u Europi

Hrvoje Vuković • subota, 01.11.2008.

Nakon stopostotnog učinka u prvom kolu drugog kvalifikacijskog kruga Kupa LEN, vaterpolisti Mornara i Primorja danas su ubilježili i prve europske poraze ove sezone. U svojoj kvalifikacijskoj skupini Mornar je poražen od domaćina Posillipa, dok je Primorje u Rijeci tijesno izgubilo od Dinama iz Moskve...

Posillipo - Mornar BS 12:8 (2:1, 4:3, 2:1, 4:3)

Nakon rutinske pobjede protiv Harkiva, Mornari su očekivano poraženi u drugom kolu kvalifikacijske skupine O od domaćina Posillipa. Talijani, predvođeni Janovićem (3 gola) te Zlokovićem i Buonocoreom (po dva pogotka), ipak su opravdali status favorita i pobjedom nad Splićanima osigurali osminu finala Kupa LEN. Mornar je pak svaku četvrtinu završio s minimalnim zaostatkom, što je na kraju bilo dovoljno za poraz od četiri razlike (12:8). No, odlučujuću utakmicu Mornar igra sutra protiv turskog Galatasaraya, a pobjednik tog susreta osigurat će drugo mjesto i plasman u osminu finala Kupa LEN. U redovima hrvatske momčadi jedino je Zeljak dva puta pogodio talijanska vrata.

Kup LEN, 2. krug kvalifikacija, skupina O, 2.kolo, Napulj

Posillipo - Mornar 12:8
Harkiv - Galatasaray 6:11

Primorje - Dinamo Moskva 10:11 (4:1, 1:3, 1:4, 4:3)

Baš kao ni Mornar, niti Primorje nije uspjelo već u drugom kolu osigurati jedno od prva dva mjesta koja vode u osminu finala Kupa LEN. Riječani su kao domaćin skupine P, danas u drugom kolu igrali protiv neugodnog Dinama iz Moskve i odlično otvorili susret sa 4:1 serijom. Ipak, do poluvremena Rusi hvataju priključak i dolaze do minimalnog zaostatka (5:4), da bi potom u trećoj četvrtini sve preokrenuli i na kraju slavili sa 11:10. U redovima Riječana svih pet strijelaca (Glavan, Krapić, Tiškivski, Barač, Bratić) postiglo je po dva pogotka. Unatoč porazu, Primorje ima izglednu šansu za prolaz kao drugoplasirana ekipa, pošto danas u zadnjem kolu igra protiv slabašnog Lodza.