Planinić povukao u derbiju

Branimir Korać • nedjelja, 02.11.2008.

Bogati ruski košarkaški vikend donio je dva vrlo zanimljiva susreta, a iz njih su kao pobjednici izašli moskovski velikani CSKA i Dinamo. U dresu CSKA posebno se istaknuo naš reprezentativac Zoran Planinić...

Prvi susret vikend programa u Rusiji igran je u petak. U njemu je Lokomotiv iz Rostova slavio u gostima kod Spartak Primorja lako 89:63. Dok su gosti iz igre imali 55 posto ubačaja, domaćin je šutirao tek nešto iznad 30 posto i nije im pomoglo niti čak 19 napadačkih skokova. Simon Szewczyk s 22 poena i pet skokova te DaJuan Collins s 14 poena i sedam skokova bili su najbolji kod Lokomotiva dok su domaćina predvodili Ermin Jazvin s 14 poena i devet skokova te Morris Bailey s 14 poena.

Odličan šuterski dan imao je Spartak iz St. Petersburga koji je u gostima nadigrao Universitet i slavio 89:82. Čak 59 posto ubačaja iz igre pomoglo je gostima da dođu do vrijedne pobjede. Egor Meščerjakovubacio je 18 poena, a Milovan Raković dodao je 17 poena. U domaćem sastavu Nikola Lepojević ubacio je 23 poena uz pet skokova, a Slavko Stefanović dodao je 19 poena i šest skokova.

Moskovski Dinamo s lakoćom je izborio pobjedu kod Samare slavivši 99:66. Sve je bilo riješeno već u prvih 20 minuta nakon kojih je Dinamo vodio 60:33. U nastavku susreta prednost je s lakoćom održavana. U gostujućem sastavu briljirao je Boštjan Nachbar koji je ubacio 31 poen (6/8 trica) uz 13 skokova dok je Travis Hansen dodao 12 poena. Kod domaćina najefikasniji bio je Mladen Šljivančanin s 23 poena, a Virgil Stanescu dodao je 12 poena i pet skokova.

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Uniks i Himki, a pobjedu je odnio Himki 75:69. Četiri minute do kraja susreta na semaforu je stajalo 65:65 da bi do kraja susreta i trice sa sirenom Marka Popovića, domaćin ubacio tek jedan poen. Najviše problema Uniksu stvarali su Kelly McCarthy koji je ubacio 17 poena uz šest skokova i Maciej Lampe koji je dodao 16 poena i pet skokova. U domaćem sastavu Dmitrij Sokolov ubacio je 15 poena, a Terrell Lyday dodao je 14 poena. Marko Popović za 20 minuta ubacio je osam poena (2/8) uz pet asistencija i dva skoka dok je Krešimir Lončar za 25 minuta ubacio 11 poena (4/6) uz četiri skoka.

Derbi je igran u Moskvi gdje je CSKA ugostio Triumf i svladao ga 69:64. Nije to bio toliko težak posao za CSKA koliko rezultat kazuje, tek u završnici susreta gosti su uspjeli smanjiti, a veći dio susreta proveli su na "pristojnoj" udaljenosti. Sjajnu utakmicu kod Moskovljana igrao je Zoran Planinić koji je za 32 minute ubacio 16 poena (5/10), Trajan Langdon dodao je također 16 poena, a Viktor Khrjapa 11 skokova. Kod gostiju Alan Andersen ubacio je 18 poena, a Vadim Panin 11 poena.