Leki se omilili jedanaesterci

Maja Giljanović • nedjelja, 02.11.2008.

Nekadašnji hajdukovac Ivan Leko zabio je za preokret Club Brüggea u 10. kolu Eerste Klasse protiv Kortrijka...

Gosti su poveli u 11. (Hempte prije nego je u 24. Clement izjednačio, a u 33. minuti Ivan Leko iz jedanaesterca doveo Brügge u vodstvo.

Drugi je ovo gol Leke u samo tri dana nakon što je također s 11 metara zabio i u pobjedi nad Zulte Waregemom, a četvrti u sezoni nakon jedanaesteraca još i protiv Mechelena u rujnu te Tubizea u kolovozu.

Kortrijk je, pak, dokrajčio Akpala u 60. i 81. minuti.

90 minuta odigrao je i nekadašnji mu suigrač Mario Carević u remiju njegovog Lokerena i Monsa Ivice Džidića i Danijela Krivića. Mechelen Antona Dunkovića (nekada u Pomorcu, Rijeci, Belupu i Sestvetama, 90 min) je izgubio od Röselarea, a Genk Ivana Bošnjaka (68 min) i Gorana Ljubojevića je slavio u Tubizeu te izborio drugo mjesto.

Samo treći su, naime, sada prvaci iz Liegea. Standard Leona Benka (ušao u 89. minuti) i Tomislava Mikulića još je u petak na svom Maurice Dufrasneu izgubio od Cherloroia, a poražen je i Mouscron Zvone Deranje (Cerle Brügge).

Belgija, 10. kolo:
Club Brügge - Kortrijk 4:1, Lokeren - Mons 0:0, Dender - Westerlo 2:2, Mechelen - Röselare 1:2, Tubize - Genk 1:3, Standard - Charleroi 1:1