1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 02.11.2008, 15:30 h, Zaprešić, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 2.500
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Siniša Premužaj (Varaždin), Darko jambrović (Čakovec)

Uspavanka sa četiri gola

Tomislav Pacak, Vedran Attias • nedjelja, 02.11.2008.

Rani pogodak Intera nije spriječio Dinamo da u Zaprešiću dođe do vrlo lagane, možda i najlakše pobjede ove sezone. Modri su s 3:1 uhvatili zalet za London, iako će protiv Tottenhama biti potrebno puno više da bi se došlo do bod(ov)a...

Miroslav Šarić
14'
17
Silvio Cavrić
57'
9
Bernard Gulić
77'
7
69'
Branko Ivanković

Inter je ove sezone pokazao veliku efikasnost, ali i ranjivost u obrani, a prema očekivanju - protiv Dinama je više do izražaja došlo ovo drugo. Modri su bez problema okrenuli rani zaostatak i upisali prvenstvenu pobjedu koja Ivankoviću i igračima garantira mir uoči pripema za susret s Tottenhamom u ligaškom dijelu Kupa Uefa.

Dinamovci su u susret ušli kao da su 15 minuta ranije izašli iz kreveta, a takav pristup kažnjen je već u drugoj minuti. Batarelo je dobro nabacio s lijeve strane, a Bule još bolje skače na 5-6 metara od gola i šalje loptu u suprotni kut Kelavinog gola za šokantnih 1:0 Intera.

Trebalo je Dinamu nekoliko minuta da se pribere, ali već u prvoj pravoj akciji Modri su izjednačili. Morales je dobro izveo slobodan udarac, Mandžukić je loptu tek malo skrenuo, ali dovoljno da prevari Brašnića i "zakoprca" se u mrežu za 1:1 nakon samo 10 minuta utakmice.

Bilo je jasno da Inter ne može parirati Dinamu čim prvaci stave makar u drugu brzinu, pa ne čudi što su nakon ranog gola Intera prilike uglavnom knjižili gosti. U 13. minuti Vrdoljak je sa 16 metara testirao Brašnića, potom je Lovren pucao glavom pored gola, a Balaban za malo zakasnio ubaciti tu loptu u mrežu.

U 19. minuti Dinamo je zasluženo došao do vodstva zahvaljujući prvenstveno Ivici Vrdoljaku koji je na centru oduzeo loptu, prošao dvojicu igrača, odigrao dvostruko dodavanje sa Sammirom i potom iskosa s desne strane matirao Brašnića za 2:1.

Iako je kontrolirao utakmicu, teško je reći da je Dinamo oduševljavao igrom, a osim prilično spore igre Ivankovića je najviše mogla zabrinuti obrana koja je na svaku dugu loptu panično reagirala. Uoči gostovanja u Londonu - prilično loš znak.

Dinamovci su Interove napade najčešće zaustavljali prekršajima na 20-ak metara od gola, no nekoliko dobrih prigoda Bule i Kukec nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. Najbolju priliku iz prekida je, međutim, imao Dinamo, no Balaban je s osam metara nakon indirekta poslao loptu "u kuruzu".

Najraspoloženiji u redovima Dinama bio je Sammir koji je u igri sudjelovao više nego inače, a driblinzima je izluđivao većinu Interovih igrača. U 43. minuti lijepo je proigrao Badelja koji iskosa puca pored suprotne vratnice.

Dinamo je na odmor ipak otišao s ugodnijom prednošću. Prilično nevidljivi Morales je na 20-ak metara od gola prešao čuvara i dobro naciljao donji desni kut za 3:1 Dinama. Bez velike igre prvak je stigao do rezultata koji mu je garantirao miran nastavak.

Drugi dio započeo je novim promašajem Balabana, koji nikako ne uspijeva doći na "zelenu granu" s publikom. Ostao je sam u šesnaestercu Intera i promašio - cijeli gol. I, dakako, zaslužio nove zvižduke.

Do kraja smo gledali - uspavanku. Vjerojatno su se i gledatelji mučili da ostanu budni, a od faze sna dijelili su ih povremeni bljeskovi Sammira ili loši potezi Balabana. Pridružio mu se u promašajima i Josip Tadić koji je u 84. minuti izašao sam pred Brašnića i slabim udarcem poslao loptu pored gola. Mogao je i Inter ublažiti poraz, ali u sudačkoj nadoknadi Bule ne koristi dobru šansu.

Inter nije imao prave želje, volje, a ponajviše kvalitete da učini nešto više, dok se Dinamovoj igri može pronaći niz zamjerki, ali i konstatirati ono očito - igrali su Modri koliko im je trebalo. Protiv ovakvog Intera nije trebalo puno...