Hrvati se nisu iskazali

Zoran Zdelar • ponedjeljak, 03.11.2008.

Proteklog vikenda hrvatski nogometaši diljem Europe i nisu se previše iskazali. Tek je nekoliko nogometaša ubilježilo uspješne nastupe, a broj golova koje su postigli Hrvati je iznimno malen. Spomenimo da su Hrvati u Eskisehirsporu uzeli bod Fenerbahčeu, ali u tom je dvoboju Iveša dobio crveni karton...

Pregled učinka hrvatskih nogometaša u Europi:

Engleska

Vedran Ćorluka (Tottenham) – svih 90 minuta protiv Liverpoola, odigrao vrlo dobro, u drugom dijelu igrao lijevog bočnog što dosad nije igrao i dobro se snašao.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - odigrao cijelo drugo poluvrijeme u utakmici protiv Wigana, zabio pogodak za 1:1, ali je Wigan svejedno odnio pobjedu u sudačkoj nadoknadi.

Luka Modrić (Tottenham) – pokazao puno manje nego protiv Arsenala, umor je uzeo svoj danak, zamijenjen u 75. minuti. Istaknuo se opasnim udarcem u prvom poluvremenu kojeg je Reina jedva obranio.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog ozljede ne konkurira za nastup.

Francuska

Ivan Klasnić (Nantes) – odigrao je malo manje od sat vremena prilikom poraza kod Lillea, a u 30. minuti dobio je i žuti karton.

Jerko Leko (Monaco) – protiv Le Havrea odigrao je posljednjih 25 minuta.

Nikola Pokrivač (Monaco) – napustio travnjak u 66. minuti kada ga je zamijenio upravo Leko. U 31. minuti dobio je žuti karton.

Dario Šimić (Monaco) - bivši hrvatski reprezentativca odigrao je svih 90 minuta u pobjedi kod Le Havrea i tom prilikom dobio veliku čast – kapetansku vrpcu.

Vedran Runje (Lens) – utakmica protiv Strasbourga na rasporedu je danas.

Marko Marić (Lille) – nije konkurirao za nastup protiv Nantesa.

Italija

Dario Knežević (Juventus) - zbog ozljede nije konkurirao za sastav u pobjedi Juventusa u derbiju s Romom (2:0).

Igor Budan (Palermo) - odigrao nešto više od deset minuta u pobjedi Palerma nad Chievom (3:0). U 81. minuti na travnjaku zamijenio Miccolija.

Ivan Jurić (Genoa) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju Genoe s vodećim Udineseom (2:2).

Saša Bjelanović (Vicenza) - odigrao 81 minutu u gostujućem remiju Vicenze sa Salernitanom (0:0).

Ivan Rajčić (Bari) - nije igrao u pobjedi Barija nad Pisom (1:0).

Njemačka

Robert Kovač (Borussia Dortmund) – odigrao posljednje poluvrijeme u novom remiju njegove Borussije.

Ivan Rakitić (Schalke) – odigrao je nešto malo više od posljednjih 20 minuta prilikom dvoboja s Cottbusom.

Ivica Olić (HSV) – odigrao svih 90 minuta u teškom porazu na gostovanju kod Hannovera, ali je ovog puta imao nešto povučeniju ulogu.

Mladen Petrić (HSV) – također odigrao svih 90 minuta u teškom porazu.

Josip Šimunić (Hertha) – kao lijevi branič odigrao cijelu utakmicu protiv u iznimno uvjerljivom porazu od bremenskog Werdera.

Jurica Vranješ (Werder Bremen) – bivši hrvatski reprezentativac odigrao posljednjih nekoliko minuta u velikom slavlju nad Herthom.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - zbog ozljede izvan konkurencije za sastav.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) – odigrao 83 minute u porazu koji im je nanio Schalke i u 45. minuti dobio žuti karton.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) – nije bio u konkurenciji za nastup.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) – odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Borussijom Mönchengladbach (2:1).

Ivica Banović (Freiburg) – odigrao posljednjih 25 minuta u porazu kod Ingolstadta.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta u remiju 1:1 s Wehenom.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) – odigrao cijelu utakmicu protiv Wehena te asistirao za jedini pogodak svoje momčadi.

Srđan Lakić (Kaiserslautern) – dvoboj s 1860 Münchenom na rasporedu danas.

Gordon Schildenfeld (Duisburg) – nije nastupio u remiju s Koblenzom, sjedio je na klupi.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) – nije igrao na gostovanju kod Frankfurta, pratio je utakmicu s klupe.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - nije konkurirao za nastup na utakmici Betisa i Deportiva (0:3).

Mate Bilić (Sporting Gijon) – još jednom zabljesnuo u Primeri. Ovog je puta bio dvostruki strijelac u pobjedi Sportinga nad Numancijom 3:1.

Austrija

Marijo Bazina (Austria) – igrao cijelu utakmicu protiv Sturm Graza, a na domaćem su terenu poraženi.

Pero Pejić (Kapfenberg) - nije konkurirao za susret protiv Rapida.

Mihael Rajić (Altach) – nije konkurirao za susret protiv Mattersburga.

Nikica Jelavić (Rapid) – odigrao je drugo poluvrijeme, no bez konkretnijeg učinka.

Mario Tokić (Rapid) – odigrao cijelu utakmicu u kojoj su slavili nad Kapfenbergom.

Niko Kovač (RB Salzburg) – nije bio u konkurenciji za nastup protiv LASK-a.

Manuel Pamić (RB Salzburg) – nije bio u konkurenciji za nastup protiv LASK-a.

Ante Budimir (LASK) - nije konkurirao za susret protiv Salzburga.

Silvije Čavlina (LASK) – čuvao mrežu tijekom cijele utakmice i primio je dva pogotka.

Marijo Mijatović (LASK) – ušao u igru u posljednjih 15-ak minuta, a u to vrijeme nije uspio ništa previše napraviti.

Belgija

Josip Barišić (Tubeke) - odigrao svih 90 minuta u porazu od Genka, a u 60. minuti dobio žuti karton.

Leon Benko (Standard Liege) – odigrao tek posljednjih nekoliko minuta protiv Charleroija.

Tomislav Mikulić (Standard Liege) – nije igrao protiv Charleroija.

Ivan Bošnjak (Racing Genk) – proveo na travnjaku 68 minuta.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - nije konkurirao za susret protiv Tubekea.

Mario Carević (Lokeren) – odigrao cijelu utakmicu u remiju bez golova s Bergenom.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) – nije igrao protiv Cercle Bruggea.

Antun Dunković (Mechelen) - odigrao cijelu utakmicu u porazu od Roeselarea.

Ivan Leko (Club Brugge) – odigrao cijelu utakmicu protiv Kortrijka, a u pobjedi je pomogao uspješno realiziranim jedanaestercem.

Dario Smoje (Gent) - nije igrao protiv Zulte Waregema.

Češka

Andrej Kerić (Slovan Liberec) – odigrao je cijelu utakmicu protiv Mlade Boleslav i zabio za vodstvo svoje momčadi.

Lovre Vulin (Slovan Liberec) – pratio remi od 3:3 s klupe.

Ronald Šiklić (Slavia Prag) – nije igrao u pobjedi nad Brnom.

Danska

Kristijan Ipša (Midtjylland) – odigrao cijelu utakmicu, a svladao ih je Aarhus.

Filip Marčić (Midtjylland) – nije bio u konkurenciji za nastup.

Grčka

Danijel Cesarec (Asteras Tripolis) – ušao u igru u 57. minuti umjesto Douale.

Dario Krešić (Panionios) – branio tijekom cijele utakmice i u slavlju nad Panathinaikosom primio samo jedan gol.

Ivica Majstorović (Panionios) – zbog crvenog kartona je pauzirao.

Mario Galinović (Panathinaikos) – vratio se na vrata Panathinaikos, ali je primio dva pogotka u porazu kod Panioniosa.

Ante Rukavina (Panathinaikos) – nije igrao protiv Panioniosa.

Mario Budimir (Ergotelis) – odigrao cijelu minutu u porazu prilikom gostovanja kod Olympiakosa.

Zdravko Popović (OFI Kreta) – ušao u igru u 61. minuti u porazu od Xanthija.

Tomislav Vranjić (Larissa) – nije igrao protiv Arisa.

Zlatko Runje (Panthrakikos) – nije igrao protiv Thrasivoulosa.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - sredinom tjedna protiv Vitessea izašao iz igre u 61. minuti zbog ozljede lože desne noge i zbog toga propustio subotnju utakmicu s AZ-om.

Dario Cvitanić (Ajax) - zbog puknuća butnog mišića desne noge propustio oba prvenstvena susreta (Heracles, Twente).

Rusija

Ivica Križanac (Zenit St. Petersburg) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Khimkijem.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) – Spartak je slabio u gradskom dvoboju s CSKA-om, a Stipe je bio iznimno dobar i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Marko Šimić (Khimki) – nije igrao protiv Zenita.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) – odigrao je cijelu utakmicu, dobio i žuti karton u pobjedi nad Saturnom.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) – odigrao svih 90 minuta u remiju protiv Spartaka iz Nalčika.

Tomislav Dujmović (Amkar Perm) – nije igrao protiv Luč Energije.

Dragan Stojkić (Luč Energija) – Stojkić je i ovog puta pratio utakmice s klupe.

Matija Kristić (Luč Energija) – nije nastupio protiv Amkara.

Turska

Hrvoje Čale (Trabzonspor) – nije igrao protiv Buyuksehira.

Anthony Šerić (Bešiktaš) – nije igrao protiv Kayserispora.

Vanja Iveša (Eskisehirspor) – direktnim crvenim kartonom isključen iz igre u 28. minuti.

Luka Vučko (Eskisehirspor) - odigrao svih 90 minuta protiv Fenerbahčea.

Kruno Lovrek (Eskisehirspor) – nije igrao protiv Fenera.

Stjepan Poljak (Eskisehirspor) - odigrao 78 minuta u remiju s Fenerbahčeom.

Ukrajina

Mladen Bartulović (Kryvbas) – odigrao je cijelu utakmicu protiv Dnipra.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) – odigrao je cijelu utakmicu protiv Metallurga u kojoj su slavili s 1:0.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - kapetan Šahtara odigrao je 82 minuta u pobjedi nad Zoryjom.

Ognjen Vukojević (Dynamo Kiev) – odigrao cijelu utakmicu u kojoj su slavili nad Karpatyjem.

Goran Sablić (Dynamo Kiev) - zbog ozljede ne konkurira za nastupe.