Ostali sportovi

Četiri pobjede gostiju

Goran Tomičić • ponedjeljak, 03.11.2008.

U 4. kolu IA ženske odbojkaške lige gostujuće ekipe su upisale četiri pobjede, a OTP Banka Pula je jedini domaćin koji je ovog vikenda razveselio svoje navijače...

Vukovar je u zanimljivoj utakmici nanio prvi ovosezonski poraz zagrebačkoj Mladosti. Gošće su mirno koristile svoje prilike u prvom setu, ali su Mladostašice odmah na isti način izjednačile. U trećem setu su igračice Vukovara dodatno povisile ritam igre, a dramatični četvrti set otišao je na stranu gostiju.

Šibenčanke su u svojoj dvorani jako dobro odigrale dva seta protiv Cestorada, ali Vinkovčanke su bile sretnije. U posljednjem setu se raspala igra mlade šibenske ekipe i Cestorad je lako potvrdio pobjedu. Dramatičan je bio dvoboj Zagreba i Kaštele. Domaće igračice su iskoristile prvu set loptu za vodstvo, ali su Kaštelanke mirnom igrom u drugom setu stigle do izjednačenja. Potom su uslijedila dva iznimno zanimljiva seta u kojima je sreća prevagnula na stranu Kaštele.

Grobničan je s dva puta po 25:21 stigao do velike prednosti protiv Splita, no gošće su uspjele preokrenuti. Ključnim se pokazao agresivan tempo u trećem setu, a u četvrtoj dionici Grobničan nije mogao spriječiti izjednačenje. Peti set je bio samo potvrda pobjede Splita.

Azena je, unatoč jako lošoj igri u prva dva seta, osvojila bod u Puli. U trećem setu su gošće iskoristile priliku za 25:23, a domaće u četvrtoj dionici nisu imale odgovora na preciznost igračica Azene. No, Pula se ipak uspjela oporaviti u petom setu i s minimalnih 15:13 uzeti dva boda.