Talijanke i Ruskinje uvjerljive

Ivana Jurica • četvrtak, 06.11.2008.

Nakon četiri odigrana kola jedine momčadi sa stopostotnim učinkom ostale su ekipe Umana Reyer Venezia i UMMC Ekaterinburg, dok još uvijek na prvu pobjedu čekaju Nadezhda, ESB Lille Metropole, poljski Lotos i Basket Lattes Montpellier...

U skupini A tri su momčadi sa skorom od tri pobjede i jednog poraza. Vodeći Bourges Basket poražen je od Halcon Avenide na gostovanju rezultatom 77:70. U španjolskom sastavu igra i naša Petra Štampalija koja je za 22 minute igre zabilježila sedam koševa, dok je na suprotnoj strani Ana Lelas za 24 minuta zabilježila devet koševa. Wisla Can – Pack nije imala problema s Bešiktaš Cola Turkom, slavila je s visokih 75:45. MiZo Pecs 2010 slavio je na gostovanju kod Nadezhde s 58:46.

Skupinu B sa stopostotnim učinkom predvodi Umana Reyer Venezia koja je u ovom kolu slavila na gostovanju kod ESB Lille Metropolea rezultatom 81:63. CSKA Moskva je sa 81:77 pobijedila MKB Euroleasing, dok je TTT Riga s 69:67 pobijedila Gambrinus.

Ruski UMMC Ekaterinburg nije imao problema ni na gostovanju kod ZVVZ Praga, slavio je s 94:64. Ros Casares također je bio vrlo uvjerljiv, s 99:51 na domaćem je terenu pobijedio Union Hainaut Basket. Vedrana Grgin – Fonseca je u redovima Francuskinja odigrala 19 minuta, te je postigla tri koša. Poljski Lotos i Jolly JBS Šibenik igraju danas.

Spartak Moskva slavila je na gostovanju kod Broker Košica rezultatom 89:75. Treću pobjedu zabilježila je i ekipa TEO Vilniusa rezultatom 69:43. Turski Fenerbahče do druge je pobjede stigao na domaćem terenu protiv Lattes Montpelliera rezultatom 90:83.