Tijesan poraz Šibenčanki

Ivana Jurica • četvrtak, 06.11.2008.

Košarkašice Jolly JBS-a Šibenik doživjele su minimalan poraz u četvrtom kolu Eurolige na gostovanju u Poljskoj. Domaći Lotos PKO BP Gdynia slavio je s 79:76, što mu je bila i prva pobjeda u ovogodišnjoj Euroligi. Raspoložena Jinks nije se sama mogla nositi s Poljakinjama …

Domaće košarkašice utakmicu otvaraju vodstvo od 7:2, no, Jolliete koševima Marte Čakić dolaze do prvog vodstva (8:7). Nakon toga igralo se uglavnom koš za koš, sve do trice Beard u posljednjoj minuti za plus četiri (21:17) domaće ekipe na isteku prvih deset minuta.

Početak druge četvrtine obilježilo je minimalnu vodstvo Poljakinja, no, prvakinje Hrvatske sredinom druge četvrtine tricom odlične Jinks dolaze do novog vodstva (29:31). Do odlaska na odmor prednost je stalno bila na strani Bralićeve ekipe, a na odmoru je iznosila tri koša (43:46).

Prvi dio treće četvrtine obilježilo je jako malo koševa, i s jedne i s druge strane. Četiri minute prije kraja te četvrtine domaće košarkašice, nakon koša Marchanke dolaze do nove prednosti (52:51). Ponovno se igra koš za koš, a Poljakinje u posljednjih deset minuta igre ulaze s plus tri (59:56).

Koševima Matović u 31. minuti domaće košarkašice imaju šest koševa prednosti (62:56), ali koševima Jinks Jolly se vraća na minus dva. U posljednje dvije minute, nakon trice Jinks, Šibenčanke ulaze sa zaostatkom od dva koša (72:70). Beard 17 sekundi prije kraja utakmice iz slobodnih bacanja pogađa za 79:76, Jolly preko Jinks tricom pokušava doći do izjednačenja, ali najbolja šibenska igračica ne uspijeva pogoditi za izjednačenje.

Bile su prvakinje Hrvatske vrlo blizu i treće pobjede ove sezone, pobjede koja bi im povećala mogućnost prolaska u nastavak natjecanja. No, Poljakinje su upisale prvu pobjedu ove sezone.

Najefikasnije igračica susreta bila je Šibenčanka Constance Jinks s 30 koševa i sedam skokova, dok su po 12 koševa postigle Čakić i Ivanković. Kod domaćih najbolje su bile Matović sa 27 koševa i Beard s 21 košem. Emilija Podrug za 23 minute upisala je sedam koševa i tri skoka.