Uvjerljivost favorita

Tea Lokas • nedjelja, 09.11.2008.

Osam ekipa koje su u subotu izišle na parkete grčke lige ponudile su očekivane ishode. Visoke pobjede upisali su Panathinaikos i Maroussi kod kuće, dok su na gostujućem terenu slavili Panellinios i Aris...

Panathinaikos je zadržao maksimalan učinak i nakon testa Trikale, koja je na gostujući teren došla u nadi da će s dna pomrsiti planove vodeće ekipe prvenstva. No, taj entuzijazam mogla je zadržati tek do kraja prve četvrtine, kada su se držali na pristojnoj distanci od Panathinaikosa, no već u drugoj dolazi do "bijega" vodeće ekipe na devet razlike. Prednost se povećavala do konačnih 19 razlike, koja je realna slika moći momčadi Panathinaikosa. Po 11 poena za Panathinaikos ubacili su Perperoglou, Batiste, Tsartsaris i Peković, dok je za Trikalu najprecizniji bio Nikolaidis s najboljim učinkom na utakmici od 17 poena.

Olympia je poražena od Arisa također velikom razlikom. Košarkaši Olympije, pak, nisu bili toliko daleko od Arisa na poluvremenu, ali u nastavku i pogotovo u posljednjoj dionici utakmice, igrači Arisa ubacuju u višu brzinu i preuzimaju tijek utakmice u svoje ruke. Krajnjem rezultatu najviše su pridonijeli Iliadis i Marshall ubacivši 14 poena u protivnički koš, a Iliadis se u najboljeg pojedinca promaknuo uz još šest izborenih prekršaja i dva skoka.

Ni sedma momčad prvenstvene ljestvice nije imala puno problema u ostvarivanju pobjede protiv slabašnog AEL-a. Od samog početka ekipa Maroussija je zavladala gostujućim parketom i već u startu izbrisala nade košarkašima AEL-a. Ni izvrsni Torin Francis nije uspio svoju momčad izvesti na pravi put, no u poraz je ugradio 22 poena, šest skokova i jednu asistenciju. S druge ga je strane u stopu pratio najbolji igrač pobjedničke ekipe, Billy Keys. On je pogodio 20 koševa, uz dva skoka i četiri asistencije.

Najzanimljiviji susret kola ponudile su četvrta i peta ekipa grčke košarkaške lige. Panellinios i AEK priuštili su gledateljima najdramatičniju predstavu, s happy-endom na strani Panelliniosa. Gosti su se držali u podređenom položaju sve do posljednje četvrtine, kada se vraćaju iz konstantnog minusa i prelaze u vodstvo koje okončavaju pobjedom od 72:59. Sedam skokova i 21 poen u 35 minuta igre prikazao je Anthony Grundy za goste, osiguravši si tako status najboljeg igrača na utakmici. Kod AEK-a nije bilo tako istaknutog pojedinca, no najbolji u njihovim redovima bili su Bryant i Papanikolaou s 15 i 13 poena.