Jelavić i Popović najbolji

Zoran Zdelar • ponedjeljak, 10.11.2008.

Ovog vikenda dva hrvatska napadača diljem Europe ubilježila su iznimno dobre nastupe. Bivši nogometaš Hajduka Nikica Jelavić postigao je tri pogotka u pobjedi nad Altachom. Tek nešto manje efikasan bio je Zdravko Popović koji je s dva pogotka donio pobjedu suigračima prilikom gostovanja kod Panserraikosa...

Pregled učinka hrvatskih nogometaša u Europi:

Engleska

Niko Kranjčar - odigrao vrlo dobrih 75 minuta u gostujućoj pobjedi Portsmoutha nad Sunderlandom, asistirao Nadiru Belhadju za prvi pogodak Portsmoutha.

Vedran Ćorluka - odigrao 90 minuta protiv svog bivšeg kluba Manchester Cityja, sudjelovao u pobjedi Tottenhama dobrom igrom, zaradio žuti karton. Navijači Cityja izviždali su ga svaki put kad je primio loptu.

Luka Modrić - ponovno jedan od najboljih pojedinaca u redovima Spursa, odigrao sjajnih 70 minuta i uz Benta pobrao najbolje ocjene za svoju igru.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog ozljede ne konkurira za nastup.

Francuska

Ivan Klasnić (Nantes) – golgeterska kriza hrvatskog reprezentativca se nastavlja u remiju protiv Toulousea. Odigrao je 61 minutu.

Jerko Leko (Monaco) – protiv Lyona odigrao 64 minute.

Nikola Pokrivač (Monaco) – odigrao cijelu utakmicu u minimalnom porazu prilikom gostovanja Lyona.

Dario Šimić (Monaco) - bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u porazu od Lyona.

Vedran Runje (Lens) – utakmica protiv Montpelliera na rasporedu je sutra.

Marko Marić (Lille) – nije konkurirao za nastup protiv PSG-a.

Italija

Igor Budan (Palermo) - odigrao tri minute u gostujućem porazu Palerma od Torina (1:0). U 88. minuti na terenu zamijenio Miccolija.

Dario Knežević (Juventus) - zbog ozljede nije konkurirao za sastav u gostujućoj pobjedi Juventusa nad Chievom (0:2).

Ivan Jurić (Genoa) - odigrao cijeli susret u visokoj pobjedi Genoe nad Regginom (4:0). U 67. minuti zaradio žuti karton.

Saša Bjelanović (Vicenza) - odigrao cijeli susret u porazu Vicenze od Livorna (0:1).

Ivan Rajčić (Bari) - utakmica između Barija i Parme je na rasporedu danas.

Njemačka

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - odigrao svih 90 minuta u porazu kod HSV-a, sukrivac kod drugog pogotka, nakon susreta zaradio crveni karton zbog prigovora.

Ivan Rakitić (Schalke) - odigrao prvih 60 minuta u domaćem porazu od Bayerna, zaradio žuti karton.

Ivica Olić (HSV) - strijelac drugog pogotka u pobjedi nad Borussijom, odigrao svih 90 minuta.

Mladen Petrić (HSV) - strijelac i asistent u pobjedi nad Borussijom, zamijenjen u 86. minuti.

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Hoffenheimom.

Jurica Vranješ (Werder Bremen) - pričuva u gostujućem remiju protiv Bochuma.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - zbog ozljede izvan konkurencije za sastav.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - od 63. minute sudjelovao u gostujućem porazu kod Wolfsburga.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - nije konkurirao za sastav.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - odigrao posljednjih pet minuta u domaćem remiju protiv Stuttgarta.

Ivica Banović (Freiburg) – utakmica protiv St. Paulija igra se danas.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju protiv Augsburga.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - zamijenjen u 69. minuti.

Srđan Lakić (Kaiserslautern) - postigao jedina dva pogotka svoje momčadi u porazu kod Wehena, odigrao svih 90 minuta.

Gordon Schildenfeld (Duisburg) - pričuva u domaćem porazu od Ahlena.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - nije konkurirao za susret protiv Koblenza.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - nije bio niti na klupi Betisa u pobjedi (4:2) na gostovanju u Numanciji.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - bez većeg učinka odigrao svih 90 minuta u minimalnom porazu protiv Racinga u Santanderu.

Austrija

Marijo Bazina (Austria) – igrao cijelu utakmicu protiv RB Salzburga, no bez značajnijeg učinka.

Pero Pejić (Kapfenberg) - nije konkurirao za susret protiv Sturma.

Mihael Rajić (Altach) – nije konkurirao za susret protiv Rapida.

Nikica Jelavić (Rapid) – odigrao odličnu utakmicu i postigao čak tri pogotka u dvoboju s Altachom. Napustio je travnjak u 79. minuti i dobio u potpunosti zaslužen pljesak publike.

Mario Tokić (Rapid) – odigrao cijelu utakmicu u kojoj su slavili nad Altachom.

Niko Kovač (RB Salzburg) – ušao je u igru u 66. minuti umjesto Zicklera.

Manuel Pamić (RB Salzburg) – nije bio u konkurenciji za nastup protiv Austrije Beč.

Ante Budimir (LASK) - nije konkurirao za susret protiv Rieda.

Silvije Čavlina (LASK) – čuvao mrežu tijekom cijele utakmice, primio tri pogotka.

Marijo Mijatović (LASK) – ušao u igru u posljednjih 25 minuta, a u to vrijeme nije uspio ništa previše napraviti.

Belgija

Josip Barišić (Tubeke) – nije bio u konkurenciji za nastup protiv Roeselarea.

Leon Benko (Standard Liege) – nije nastupio protiv Beerschota.

Tomislav Mikulić (Standard Liege) – također nije nastupio protiv Beerschota.

Ivan Bošnjak (Racing Genk) – proveo na travnjaku 76 minuta u porazu od Westerloa.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - nije konkurirao za susret protiv Westerloa.

Mario Carević (Lokeren) – odigrao cijelu utakmicu u 3:2 pobjedi kod Anderlechta.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) – nije igrao protiv Bergena.

Antun Dunković (Mechelen) - odigrao cijelu utakmicu u remiju bez golova s Kortrijkom.

Ivan Leko (Club Brugge) – odigrao 61 minutu u 2:2 remiju s Charleroijem.

Dario Smoje (Gent) - nije igrao protiv Dendera.

Češka

Andrej Kerić (Slovan Liberec) – odigrao je cijelu utakmicu protiv Viktorije Žižkov, a ovog puta nije se upisao u listu strijelaca.

Lovre Vulin (Slovan Liberec) – nije igrao protiv Viktorije Žižkov.

Ronald Šiklić (Slavia Prag) – nije igrao u remiju s Dynamom iz Čeških Budejovica.

Danska

Kristijan Ipša (Midtjylland) – igraju danas utakmicu protiv Vejlea.

Filip Marčić (Midtjylland) – igraju danas utakmicu protiv Vejlea.

Grčka

Danijel Cesarec (Asteras Tripolis) – odigrao je cijelu utakmicu u remiju bez golova s Panthrakikosom.

Dario Krešić (Panionios) – branio tijekom cijele utakmice u porazu od 2:0 protiv PAOK-a.

Ivica Majstorović (Panionios) – odigrao je svih 90 minuta.

Mario Galinović (Panathinaikos) – u velikom derbiju s Olympiakosom sačuvao je svoju mrežu praznom. Dobio žuti karton u 90. minuti.

Ante Rukavina (Panathinaikos) – odigrao je tek posljednjih nekoliko minuta.

Mario Budimir (Ergotelis) – odigrao 88 minuta u pobjedi nad Larisom.

Zdravko Popović (OFI Kreta) – odigrao cijelu utakmicu na gostovanju kod Panserraikosa i bio igrač utakmice. Postigao je oba pogotka svoje momčadi u 2:1 pobjedi.

Tomislav Vranjić (Larissa) – dvoboj s Ergotelisom pratio s klupe.

Zlatko Runje (Panthrakikos) – nije igrao protiv Tripolisa.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - odigrao cijelu utakmicu i asistirao za jedini pogodak protiv Den Haaga.

Dario Cvitanić (Ajax) - oporavlja se od puknuća butnog mišića desne noge, propustio visoku pobjedu nad Spartom (5:2).

Rusija

Ivica Križanac (Zenit St. Petersburg) – nije igrao u remiju s Amkarom.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) – Spartak je poražen u dvoboju s Lokomotivom rezultatom 1:0, a Pletikosa je branio cijelu utakmicu.

Marko Šimić (Khimki) – nije igrao protiv Toma.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) – nije igrao protiv Tereka.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) – odigrao svih 90 minuta u remiju s Khimkijem.

Tomislav Dujmović (Amkar Perm) – nije igrao protiv Zenita.

Dragan Stojkić (Luč Energija) – ni ovog puta nije branio mrežu Luč Energije.

Matija Kristić (Luč Energija) – odigrao cijelu utakmicu prilikom gostovanja kod moskovskog Dinama.

Turska

Hrvoje Čale (Trabzonspor) – bio na travnjaku 84 minute u dvoboju s Genclerbirligijem, nekadašnjim Rijekinim europskim protivnikom.

Anthony Šerić (Bešiktaš) – nije igrao protiv Kocaelispora.

Vanja Iveša (Eskisehirspor) – zbog suspenzije nije nastupio.

Luka Vučko (Eskisehirspor) - odigrao svih 90 minuta u porazu kod Ankaraspora.

Kruno Lovrek (Eskisehirspor) – proveo 66 minuta na terenu protiv Ankaraspora.

Stjepan Poljak (Eskisehirspor) – izvađen iz igre u samoj završnici utakmice.

Ukrajina

Mladen Bartulović (Kryvbas) – odigrao sat vremena u porazu od Metalist iz Harkiva.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) – s klupe pratio pobjedu suigrača nad Odessom.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - kapetan Šahtara odigrao je cijelu utakmicu u pobjedi kod Tavriye.

Ognjen Vukojević (Dynamo Kiev) – odigrao cijelu utakmicu u kojoj su slavili nad Lvivom.

Goran Sablić (Dynamo Kiev) – nije zaigrao u dvoboju s Lvivom.