Runje sačuvao praznu mrežu

Maja Giljanović • utorak, 11.11.2008.

Vedran Runje je u svojoj prvoj utakmici nakon mjesec dana pauze zbog loma prsta zatvorio sve prilaze Lensovom golu, a golom suigrača mu Yahije u 110. minuti drugoligaš je izbacio Sochaux...

U utakmici predzadnje momčadi Le Championnata i drugoplasirane Ligue 2 mnogi su "tipovali" baš na Runjin Sang et Or, a igrači su trenera Jean-Guy Wallemmea ispunili nam predviđanja.

Susret nije obilovao prigodama. Hrvatski je reprezentativac besprijekorno odradio svoj dio posla - nekadašnji je hajdukovac bio siguran u istrčavanjima, a zaustavio je i dva opasna udarca Tulasnea u 54. i 66. minuti.

Gol odluke koji je lanjskog finalistu odveo u četvrtfinale postigao je u drugom produžetku (110. minuta) Tunižanin Yahia.

Bordeaux je na svom Chaban-Delmasu protiv Guingampa koji je u ranijim rundama izbacio Guegnon i posramio (4:1) Saint-Etienne poveo 3:0 nakon prvih pola sata golovima Tremoulinasa i Obertana dvaput. Gosti se, međutim, ne predaju i do poluvremena smanjuju na samo gol-razlike (Eduardo u 33. iz jedanaesterca i 43.) prije nego u 78. minuti Cavenaghi (iz penala) osigurava Žirondincima četvrtfinale.