Lyon se osramotio

Maja Giljanović • srijeda, 12.11.2008.

Pet utakmica zaredom nogometaši Lyona nisu primili ni gola da bi u osmini finala Liga-kupa na svom Gerlandu "popili" tri od Metza, a da je drugoligaš bio prisebniji mogao je sedmerostrukom uzastopnom prvaku utrpati barem još toliko...

Četvrtoplasirana trenutno momčad francuske Ligue 2 lidera je Championnata pred 25.000 njegovih navijača zaledio golom Mendyja u 20. minuti, a nakon pola sata je igre vodio dva razlike poslije neshvatljive indolencije Lyonove obrane koja je Renouarda ostavila samog samcatog na šest metara ispred vratara Vercoutrea.

Puelovi su igrači, a u prvih su 11 zaigrali primjerice i Juninho i Piquionne i Kallstrom, itd., smanjili u 50. minuti golom Crisa prije nego je u 66. Rocchi potvrdio trijumf gostiju.

Les Grenats su Lyonu tako nanijeli prvi poraz na Gerlandu nakon godinu dana neosvojivosti njihovog terena te potvrdili da su kup-specijalisti - Metz je dvaput osvojio Kup (1884., 1988.) i dvaput Liga-kup (1986., 1986. u finalu upravo protiv Lavova).

Ispao je i Auxerre na gostovanju protiv Vannesa, a Nice je rutinski slavila protiv Creteila. Prođe li, pak, PSG večeras na svom Parku prinčeva Nancy, četvrtfinale će Liga-kupa ponuditi reprizu prošlogodišnjeg finala - od ranije jučer, naime, među osam čeka Lens našeg Vedrana Runje.

Liga-kup, osmina finala:
Lyon - Metz(2) 1:3, Vannes(2) - Auxerre 2:0, Nice - Creteil(2) 3:0, Montpellier(2) - Cheteauroux(2) 1:2