Španjolke prejake

Ivana Jurica • srijeda, 12.11.2008.

Španjolski Ros Casares bio je prejak za prvakinje Hrvatske koje su na domaćem parketu doživjele novi poraz u ovogodišnjoj Euroligi. Ekipa iz Valencije slavila je rezultatom 83:72. Do prednosti su gošće došle u prvom poluvremenu u kojem su domaće košarkašice za 20 minuta igre uspjele postići isto toliko koševa …

Jedan od najjačih europskih sastava prvi je do prednosti došao na Baldekinu. No, košem Ivane Jurčević u trećoj minuti domaće košarkašice prvi put vode (6:4). Četiri minute kasnije gošće već imaju plus sedam (8:15), a nešto kasnije i plus deset (9:19). Igračice Stipe Bralića nisu uspijevale postići koš, dok su na drugoj strani Španjolke to kažnjavale. Nakon prvih deset minuta gošće su imale prednost od osam koševa (11:19).

I u drugoj četvrtini ništa značajnije nije se promijenilo. Prednost gošći stalno je rasla. U jednom trenutku iznosila je i 19 koševa (18:37). Bila je to posljedica čak deset skokova više Ros Casaresa od Jollieta koje su u prvih 20 minuta za tricu šutirale 0/15.

U nastavku su domaće košarkašice zaigrale bolje i efikasnije. Dvije uzastopne trice Čakić i Jurčević Šibenčankama donose zaostatak od 15 koševa (30:45). Dvije nove trice Jurčević nešto kasnije Jollietama donose i minus 11 (44:55). Četvrtinu je košem zaključila Aguilar.

Amaya Valdemoro predvodila je Španjolke i u posljednjoj četvrtini. Baš nakon njezine tehničke pogreške Jurčević pogađa oba slobodna bacanja, Čakić dodaje tricu za minus deset u 34. minuti (55:65). Imale su Šibenčanke nakon toga i dva napada za još veće smanjenje, ali nisu uspjele poentirati. Gardin je tricom nešto kasnije smanjila na minus devet (60:69), ali na tome je i ostalo. Do kraja utakmice trice Valdemoro i Jurčević za konačnih 72:83.

Najefikasnije u redovima domaćih košarkašica bile su Ivana Jurčević i Kerri Gardin sa po 20 koševa, dok je kod Španjolki prednjačila Valdemoro s 24 koša.