1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 16.11.2008, 15:30 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 1000
Suci: Vučkov (Rijeka), Volf (Rijeka), Žudetić (Pula)
Varaždin
Varaždin
0:0(0:0) Osijek
Osijek

Magla prekinula utakmicu

Ivana Strahija • nedjelja, 16.11.2008.

U prvom poluvremenu, osim dva pogotka iz zaleđa, nismo vidjeli ništa. A u drugom poluvremenu nismo ni mogli vidjeti ništa, jer je gusta magla uvjete pretvorila u neregularne, pa je susret prekinut u 82. minuti, a zabilježen će ostati rezultat 0:0.

Tomislav Steinbrückner

Kao i svi ostali današnji nogometni susreti i ovaj u Varaždinu započeo je minutom šutnje za Vukovar. Slijede minute baš kako je i obećano od strane oba trenera: otvoreno. Mreža se tresla već u 6. minuti, kad nakon kornera plavog kapetana lopta stiže do Novinića, ovaj je glavom lijepo šalje u gol iza Skendera, no drugi pomoćni sudac Žudetić diže zastavicu za zaleđe.

Varaždinci su u sljedećih dvadesetak minuta opasniji na terenu, dok su se Osječani povukli. Domaći agilno napadaju i pokušavaju stvoriti priliku, no Skender i obrana gostiju rješavaju probleme. Tek od 30. minute se i Osječani uključuju u igru kako valja, a iz prve prave akcije Barišić dodaje do Babića, a ovaj loptu šalje iza Drevena, no ovog puta prvi pomoćni sudac Volf označava zaleđe.

U ostatku poluvremena, razočaravajuće, bez akcija vrijednih spomena, pa se na odmor odlazi s 0:0.

U drugo poluvrijeme kreću sasvim iste postave, kao da su treneri svojim igračima odlučili nakon nekoliko naputaka u 15 minuta pauze dati još jednu priliku. Malo uzbuđenja u 52. minuti donosi Mujanović koji izaziva Skendera, no Osijekov je čuvar mreže i dalje priseban. Dvije minute kasnije "Mujke" promašuje na asistenciju Mumleka, jasno je da su se Varaždinci dogovorili agilnije napadati protivnička vrata.

Napadi međutim ostaju jalovi, a još teže postaje igrati nakon 70. minute i guste magle koja je obavila igralište. Treneri uvode izmjene, Steinbrückner Kneževića i Lončarevića mijenja Primorcem i Jugovićem, dok Besek u igru uvodi mladog Lesjaka umjesto Golika i Vuka umjesto Smrekara. Priliku u Varteksovom dresu dobio je i bivši igrač talijanskog Milana Bloudek umjesto Mujanovića.

U 82. minuti sudac Vučkov shvatio je da više nema smisla nagađati gdje je lopta, pa prekida susret.